Міні-FAQ про залізничний транспорт

  • Друк

Трохи інформації про залізничний транспорт.1.Де подивитись розклад?
А) Офіційні сайти залізниць ( www.uz.gov.ua , www.rzd.ru, www.rw.by )
Б) Шлюзи у систему «Експрес» (про них нижче)
В) Спеціалізовані сайти (http://poezda.net/)

Окремо хочу відмітити чудовий сайт Дойчебана -
http://www.bahn.de/international/view/en/index.shtml. Він вміє шукати варіанти з пересадками, і хоч інформація на ньому відносно розкладу у країнах СНД не завжди достовірна, орієнтиром він слугувати цілком може.2. А що стосовно приміських поїздів (електрички, дизеля)?

Тут ситуація важча через постійні зміни. Але останнім часом це стало легше,т.як на сайтах залізниць розклад оновлюється .Дивитись можна тут - www.uz.gov.ua  (по Україні), www.rw.by (по Білорусі), www.tutu.ru ( Москва,Пітер), all-transport.info ( по СНД), http://pass.rzd.ru/isvp/public/pass?STRUCTURE_ID=5104  (по Россії)


3. Розклад є, а що ж робити з квитками?
Теж не проблема. Є спеціальні сайти (шлюзи), де можна у режимі онлайн побачити майже те саме, що і касир на своєму моніторі.На момент написання статі працювали такі шлюзи 

http://www.e-kvytok.com.ua  –  сайт продажу квитків по Україні. Можна вибрати навіть конкретне місце! Також можна придбати квитки по СНД, але по міждержавному тарифу. Без комісії! ( на березень 2011 приймає картки іноземних банків лише у випадку підтримки ними системи Secure 3D)

www.rzd.ru – а тут вже інформація при купівлі квитків у касах на території РФ.Є можливість зразу придбати квитки через Інтернет ( на березень 2011 , нажаль,  для власників карток українських банків крім Visa Classic with Secure 3D від Приватбанка це не можливо )

www.drpc.gov.ua   - новий сайт для поїздів по Україні. Тут беруть комісію за продаж квитків

www.poezda.net Тут можна купити квиток на поїзд по Росії карткою будь-якого банку,але з комісією

Увага! Російські сайти можуть некоректно показувати інформацію стосовно наявності (точніше відсутності
J ) місць на внутрішньоукраїнські поїзди і навпаки. Хоча якщо місця є на сайті, значить вони є і насправді .

4. Дивлюся, а місць немає? Що робити???

Купляти заздалегідь =) Продаж починається за 45 діб, у 8 ранку. Якщо не встигли – то є ще варіанти.

0) Спробувати купити через інтернет! В загальному випадку в інтернеті більше квитків ніж в касі!

А) Іноді квитки лежать « на броні» у залізниці і видаються у продаж партіями за 10, за 5, за 1 день до відправлення. Зранку подивились у інеті, є – і швидко до каси


Б) Іноді залізниця блокує продаж до конкретних , чи від конкретних станцій. Тут треба дивитися місця або до наступних станцій за потрібною, або від попередньої аналогічно. Наприклад немає квитків до Львова на Трускавецький ? Немає проблем, купуємо до Самбора. Потрібно виїхати з Запоріжжя до Києва на кримських поїздах? Купуємо квиток від попередньої станції (Мелітополь). Увага! При посадці на станції відмінній від вказаною у квитку формально  треба про це попередити відповідального працівника вокзалу (на практиці це можна і не робити)  – детальніше тут. http://www.uz.gov.ua/?m=services.transppl.pass_prav&f=Doc.View&p=pravpass.7&lng=uk 

В) Шукати варіанти з пересадками ,або «розриванням» поїздки по станція де є велика висадка та посадка. Наприклад треба з Києва до Одеси - можна спробувати узяти квитки Київ-Вінниця та Вінниця-Одеса, хоча спрацьовує це рідко

Г) На деякі поїзди продаж квитків розпочинається за певних умов (за добу, відправлення з кінцевої станції, в’їзд на територію певної держави). Наприклад квитків на поїзд Краків\Вроцлав- Київ від Львова до Києва розпочинаються після перетину державного кордону України, на транзитні поїзди – після відправлення тощо.

 Д)  Наприклад для поїздів Київ-далеке місто України (А) можна спробувати подивитись маршрут поїзду,знайти якесь місто Б недалеко від Києва по маршруту і пошукати квиток Б-А, а до Б доїхати іншим поїздом або електричкою\маршруткою. Часто спрацьовує!
Е) У випадку відсутності місця на поїзд з Росії в Україну варто попросити кассира "подивитись в ВЦ відповідної залізниці. Для поїздів Кавказ-Київ код ВЦ:С( Північно-Кавказська залізниця), для поїздів Пітер-Київ ВЦ:О (Октябрська залізниця). На е-квитку цьому відповідає галочка "запит в країну відправлення поїзда"

Фактично на кожний поїзд свої правила продажу – знову ж таки, інет-шлюзи вам у допомогу.


5. Як правильно придбати квиток? Конкретно сказати важко. Але є загальні правила

А) Вибирайте касу з працюючим повернутим до вас монітором. Це знизить ризик того що касир видасть вам неправдиву інформацію

Б) Якщо місць не має, попрохайте касира подивитися місця на конкретний поїзд – може спрацювати ,зробити так званий «прямий набір». Якщо берете квитки на потяги інших залізниць з інших станції – попрохайте подивитись його місця безпосередньо у обчислювальному центрі потрібної вам залізниці.

В) Українські касири полюбляють впарити непотрібну вам постіль ( обов’язкова вона лише у поїздах міждержавного сполучення). Російські – поліс добровільного страхування ЖАСО. Будьте уважні, нагадайте їм про це

Г) Прорахуйте загальну суму заздалегідь через Інтернет. Якщо це не зробили – так перед процесом розрахунку подивіться на монітор – по центру знизу буде вказана загальна сума. Реально обраховує у нас кожен третій касир, будьте уважні!

6. Провідник «бикує»!!! Так, нажаль це буває . Єдиний вихід – чітко знати свої права, у разі їх порушення писати аргументовану скаргу на сайт УЗ. Як не дивно – це діє!. Так наприклад постільну білизну здавати ви не зобов’язані – це робота провідника. Правила перевозки пасажирів дивитесь тут http://www.uz.gov.ua/?m=services.transppl.pass_prav&lng=ukОкремі особливості

1.
Система «Експрес» єдина на увесь СНД. Тобто ви можете придбати у Києві не лише квитки Москва-Петрозаводськ, а й Поросозеро-Бруснічна , звичайно у разі їх наявності.


2.Є таке поняття як міждержавний тариф, та внутрішній тариф. Перший застосовується у випадках
а) Ви купуєте квиток на поїзд міждержавного сполучення (наприклад Київ-Москва)
б) Ви купуєте у одній державі квиток на внутрішні поїзди іншої (наприклад у Києві на поїзд Москва-Котлас. Міждержавний тариф вищий за внутрішній (для кожної держави різниця різна).

Тому купуючи по схемі у пункті б) ви переплачуєте.

Врахуйте ще й такі особливості – КГР (коефіцієнт регулювання) у Росії .Це різна ціна в залежності від дати (наприклад квиток на 28 грудня коштує у три рази дорожче ніж на 1 січня). Подивитись можна тут http://pass.rzd.ru/isvp/public/pass?STRUCTURE_ID=5189

Так само цей КГР застосовується для поїздів між Україною та Росією (всередині України не застосовується!)

Тому краще купувати внутрішні квитки чужої країни через інтернет : для Россії це ticket.rzd.ru (якщо у вас є картка россійського банку) або poezda.net (тут береться комісія але приймають всі картки).
Для України  - e-kvytok.org.ua

 

3. У міждержавному сполученні «перелом» ціни проходить на кордоні. Тому іноді дешевше взяти окремі квитки «до кордону» і далі. Наприклад замість Одеса-Мінськ краще придбати окремі квитки Одеса-Чернігів та Чернігів-Мінськ. Перша частина буде у вас по внутрішньому українському тарифу, тобто відчутно дешевше.  Наприклад, для поїздок на Кавказ можна економити по 100+ гривень в один бік. А у випадку наявності студентського - ще більше. Кого цікавить конкретно - може задати питання в темі на форумі , я поясню детально. 
 
4.Стосовно пільг. Студентські пільги діють лише усередині України – у загальних, плацкартних та купейних вагонах.


5.Є ще хитрощі – і «правило двох комсборів», і можливість припинити поїздку з поверненням грошей за решту маршруту тощо. Все це є у правилах
http://www.uz.gov.ua/?m=services.transppl.pass_prav&lng=uk


6. Сайт e-kvytok.com.ua окрім чудової можливості придбати квитки по інету  дає інші чудові можливості. Наприклад зробити доступними для продажу в касах квитки, яких там немає, і інші функції. Аби їх не закрили, писати відкрито тут не буду  :) Кому цікаво - пишіть мені!Якщо у вас виникли питання або зауваження – прошу до обговорення на форумі http://gryada.com.ua/forum/viewtopic.php?t=435.

Comments: