Польша Татри Закопане 18 - 26 червня

Повідомлення
Автор
Аватар користувача
komik
Боцман
Повідомлень: 480
З нами з: 05 жовтня 2009, 13:09
Звідки: Київ
Контактна інформація:

Польша Татри Закопане 18 - 26 червня

#1 Повідомлення komik » 18 травня 2011, 13:18

Виникда їдея пройтись ненапряжно татрами, особливо вигадувати нічого не став, просто скопіпастив все з Славиної теми(дякую йому за це)!

Вебка http://www.zakopaneonline.pl/webcam/

Дати 18 - 26 червня, часу дуже мало, на візи подаємось на наступному тижні!
Бюджет біля 4000 грн.

5-6 днів гуляємо Татрами, 2 - 3 дні дивимось міста! Краків, Катовіце етс!

Зараз вже є 5 бажаючих! максимально хочу 10!

Кого зацікавило дзвоніть 063 27 333 55!
Surf the Life!

Аватар користувача
Abeille
Активний користувач
Повідомлень: 45
З нами з: 11 грудня 2009, 22:39

Re: Польша Татри Закопане 18 - 26 червня

#2 Повідомлення Abeille » 18 травня 2011, 23:25

Якщо так вийде, що поїздка перенесеться на тиждень-два після 26го червня - я б з радістю приєдналася.

Аватар користувача
komik
Боцман
Повідомлень: 480
З нами з: 05 жовтня 2009, 13:09
Звідки: Київ
Контактна інформація:

Re: Польша Татри Закопане 18 - 26 червня

#3 Повідомлення komik » 01 червня 2011, 11:46

Декілька ресурсів

Купа фоток http://fotoms.pl/photos/tatry-zdjecia/T ... index.html#

Панорами http://www.panoramy3d.ovh.org/

Опис маршрутів http://www.tatry.info.pl/
Surf the Life!

Аватар користувача
komik
Боцман
Повідомлень: 480
З нами з: 05 жовтня 2009, 13:09
Звідки: Київ
Контактна інформація:

Re: Польша Татри Закопане 18 - 26 червня

#4 Повідомлення komik » 07 червня 2011, 14:44

Сьогодні всі получили візи :D
Surf the Life!

Аватар користувача
PT
Інформаційний наркоман
Повідомлень: 7628
З нами з: 23 лютого 2007, 20:08
Звідки: Київ
Контактна інформація:

Re: Польша Татри Закопане 18 - 26 червня

#5 Повідомлення PT » 18 червня 2011, 16:25

Вчьора провів Серьогу та інших на поїзд. Настрій бойовий,рюкзаки легкі , в схроніськах вже дзвонять турбуються де вони.

Бажаю вдалого похода!

П.С. Раніше у нас була традиція проводжати або зустрічати "своїх",коли вони їдуть в походи. Тепер вона похєрилась. СОРОМНО!!! :twisted:

Аватар користувача
troll
Активний користувач
Повідомлень: 151
З нами з: 12 грудня 2008, 13:53
Контактна інформація:

Re: Польша Татри Закопане 18 - 26 червня

#6 Повідомлення troll » 18 червня 2011, 16:50

А о выезде где-то было написано? ;)
Хотя бы даже в этой ветке.
Если не предоставили никакой информации, как людям знать об отъезде? ;)

Аватар користувача
Legion
100 км + 1.5 літри
Повідомлень: 910
З нами з: 10 липня 2010, 19:56
Звідки: Киев
Контактна інформація:

Re: Польша Татри Закопане 18 - 26 червня

#7 Повідомлення Legion » 18 червня 2011, 23:15

troll писав:А о выезде где-то было написано? ;)
Хотя бы даже в этой ветке.
Если не предоставили никакой информации, как людям знать об отъезде? ;)
Повністю підтримую.
Но мы пройдем, и грянут волны в парапет,
И зазвенит бакштаг как первая струна!
В. Ланцберг

Аватар користувача
Tigress
Сонячна Альона
Повідомлень: 1532
З нами з: 03 квітня 2009, 12:16

Re: Польша Татри Закопане 18 - 26 червня

#8 Повідомлення Tigress » 18 червня 2011, 23:59

И я поддерживаю!

Аватар користувача
Abeille
Активний користувач
Повідомлень: 45
З нами з: 11 грудня 2009, 22:39

Re: Польша Татри Закопане 18 - 26 червня

#9 Повідомлення Abeille » 23 червня 2011, 00:19

Приєднуюсь.

Аватар користувача
Кира
Активний користувач
Повідомлень: 563
З нами з: 19 травня 2008, 19:55
Звідки: Твердыня проклятого владыки.
Контактна інформація:

Re: Польша Татри Закопане 18 - 26 червня

#10 Повідомлення Кира » 23 червня 2011, 15:05

+1
Мы осветили белый снег,
Трупами врагов,
Мы пропели над огнем,
Песни трех ветров.
Восславим Одину хвалу,
Идя морской тропой,
И Тюр погонит наш драккар,
Опять на смертный бой!

Аватар користувача
komik
Боцман
Повідомлень: 480
З нами з: 05 жовтня 2009, 13:09
Звідки: Київ
Контактна інформація:

Re: Польша Татри Закопане 18 - 26 червня

#11 Повідомлення komik » 26 червня 2011, 16:54

Сьогодні повернулись! все пройшло чудово!
Високі Татри дуже гарні)) потім напишу що та як та викладу фотки!
Surf the Life!

Аватар користувача
Tigress
Сонячна Альона
Повідомлень: 1532
З нами з: 03 квітня 2009, 12:16

Re: Польша Татри Закопане 18 - 26 червня

#12 Повідомлення Tigress » 26 червня 2011, 20:05

komik писав:Сьогодні повернулись! все пройшло чудово!
Високі Татри дуже гарні)) потім напишу що та як та викладу фотки!
C возвращением :D Ждем фоток и рассказа))

Аватар користувача
komik
Боцман
Повідомлень: 480
З нами з: 05 жовтня 2009, 13:09
Звідки: Київ
Контактна інформація:

Re: Польша Татри Закопане 18 - 26 червня

#13 Повідомлення komik » 30 червня 2011, 11:14

:D Алоха! Нашкрябав тут що встиг)))

Цього року після поїздки в Альпи в березні дуже захотілось сходити туди (в Європу) в похід влітку! Сходити по європейські з легкими рюкзаками, ночувати в гірських готельчиках, ну щоб усе ненапряжно! Особо паритись не став з вибором маршруту і гір, так як схожа тема у нас була Долина Пяти Великих Ставов хоч не Альпи але гори дуже гарні!
Перечитав ще декілька звітів що видав мені гугл, і вирішив їхати в Татри! Тим паче що проблем з мовою бути не мало та і добиратись туди всього 12 годин!
В інеті дуже багато інфи по цим горам, мапи, розписані маршрути, переписані цілі форуми! Залишилось купа посилань на мапи і сайти нац. парків, кому цікаво скину!

Одразу знайшлось 5 чоловік які хотіли туди поїхати (Я, Аня LocoAnn, Діма Б. , Юра + Віка - друзі Діми), інші бажаючі, по різним причинам, не змогли приєднатись! (Нажаль) :(

Отже купили квитки
туди: Київ -Львів, Львів - Краків
назад: Катовіце - Київ

ОФОРМЛЕННЯ ВІЗИ :shock: :!:

Візу в Польшу можна зробити трьома способами: через агенство - одразу у нашому випадку відпадає, або напряму у двох варіантах

Отже для оформлення візи потрібно мати весь перелік документів вказаний тут http://www.kijowkg.polemb.net/index.php?document=291

:!: Перший варіант: Тут я написав весь маршрут татрами де ми будемо ходити, схроніска в яких будемо ночувати (схроніска підтвердження бронювання номерів не дають) тому виникали питання! В цьому варіанті тільки я один зміг впарити документи у віконце, що в подальшому привело до того, що я декілька разів їздив в консульство балакати з консулом і розказувати йому де це я буду ходити і ночувати!

:!: Другий: Так як у інших 4 рьох учасників такі документи, з мапами і маршрутами, відмовились приймати, то ми забронювали готель через в Закопане на весь період перебування в Польщі! Документи прийняли без питання і візу всі отримали раніше мене, хоча я подав доки перший з випередженням 3 -4 дні!

Отже мораль: потрібно брати той список документів http://www.kijowkg.polemb.net/index.php?document=291
який вони вимагають для візи, і все оформити від А до Я , вам не задаватимуть лишніх питаннь.


МАРШРУТ

Спочатку думав піти таким же маршрутом як писав Слава, потім зрозумів що не докінця зміг розібратись по назвах і вирішив прокласти маршрут в гугл ерс, а потім вже по місцю купити мапу та орієнтуватись по ній!

Отже початковий маршрут МАВ бути таким :) ТАТРИ але в дійсності дуже відрізнявся від реального!

Реальний маршрут!

День1:

Zakopane - Kiry - Dolina Koscielisca - Schronisko na Hali Ornak - Smreczyński Staw Wyz. - Schronisko na Hali Ornak - Jaskinia Mylna - Schronisko na Hali Ornak

День2:

Schronisko na Hali Ornak - Tomanowa Polana - Ciemniak - Małołączniak 2096 - Kondradzka Kopa 2005 m - Kasprowy Wierch - Schronisko Murovaniec

День3:

Schronisko Murovaniec - Czarny Staw Gąsienicowy - попитка штурма Zawrat 2159 - Czarny Staw Gąsienicowy - Długi Staw - Zielony Staw - Schronisko Murovaniec

День4:
Schronisko Murovaniec - Dol. Pańszczyca - Czerwony Staw Pańszczycki - Krzyżne 2112 m - Dolina Pięciu Stawów Polskich - Schronisko w Doline Pięciu Stawów Polskich - Schronisko Nad Morskim Okiem

День5:
Schronisko Nad Morskim Okiem - Szpiglasowa Przełęcz 2110 m - Czarny Staw - Wielki Staw - Schronisko w Doline Pięciu Stawów Polskich - Wielka Siklawa - Dolina Potoku Roztoka - Wodogrzmoty Mickiewicza - Morskie Oko

День6:

Schronisko Nad Morskim Okiem - Czarny Staw pod Rysami - Rysy - Schronisko Nad Morskim Okiem - Dolina Roztoki - Zakopane



Далі, як все відбувалось!

В пятницю з гарним настроєм :) :samson: вирушили до Львова на експресі, який мав прибути за півгодини до потяга який йде на Вроцлав через Краків! Експресс наш запізнювався на нормальних 30 хв. народ почав трохи переживати :? :evil: , але провідник сказав що зазвичай потяг який йде на польшу чекає цю тягу з Києва! Встигли ми хвилина в хвилину, вийшли з експресу, перебігли напроти сіли в потяг рушили!
Тримісні польські купе дуже тісні якшо там стояти або щось робити, але дуже комфортні якшо спати, ліжка широкі і мягенькі :) . Вставати в 5 ранку не хотілось зовсім)) Приїхали в Краків по розкладу, польський провідник всіх збудив за 20 хв. до прибуття! Там перейшли з зд вокзалу на авто і сіли на великий автобус на Закопане, який чомусь йшов 2,5 години але це краще ніж сидіти на вокзалі! В автобусі до мене підсів місцевий чувак, дістав банку півка і почав пити))) :ranok: я так собі подумав ,ну субота, правда 6 годин ранку, даже по нашим меркам це жоско так починати день, чи може він вже закінчував ніч) кароче випив він ще 2 баночки і зійшов на своїй зупинці! Полякі також люблять пиво))) :podil:
Ну і так доїхали, в 8 - 30 були вже на місці!
Відправились на пошуки якогось кафе поїсти! але в таку рань довго нічого не могли знайти, поки не натрапили на Вівчарню! Там поснідали, афігели від польських порцій. :shock:

Порція на 3 - 4 особи! їли ми її 2 рази, снідали і вечеряли пятеро!
Зображення

День1

Втратили купу часу роблячи покупки в декількох магазинах, пошук балонів, і вирушили на початок маршруту Долина Косчеліска, с. Кіри!

В Кірах є вхід в Парк Народови Тари, але це Західні Татри! Квитки коштують 20 злотих з чоловіка на тиждень, і 10 злотих якшо у вас є Євро 26! Купили всі по Євро 26, хоча в половини його не було! Ну і взагалі думаю можна придбати на день і не паритись, ніхто їх не перевіряє!

Ось такий вхід в парк 8)

Зображення

В парку купа народу, всі цивільненько без рюків. Асфальтована дорога, високі гори, річка, місточки, кароче красота!
Зображення

До першого схроніска постійно зустрічались ось такі біотуалети, для мене це був шок))) :shock:
Зображення

Зайшли в парк пізно, десь біля 13-00, тому маршрут прийшлось змінювати вже в перший день ))) Замість запланованих 18 км. до схроніска Кондратового вирішили залишитись на ніч в Schronisko na Hali Ornak, акліматизуватись, відвідати став Smreczyński та печери неподалік! а на слідуючий день нагнати по кілометражу те що завтичили сьогодні!

Зображення

Залишили рюкзаки в схроніску і почали гуляти по парку, в другій половині дня людей майже не було, тільки поодинокі парочкі! Дуже прикольні у них там печери, взагалі їх там багато, ми відвідали тільки декілька!

Такий вид з печери
Зображення

В схроніску нормальних місць не було, нам запропонували спати або на підлозі або у VIP номері! за 22 зл. з чоловіка! Ми погодились на VIP! На дверях красувалась цифра 16, нашкрябано Гуральський Hilton :) та Сховек на картопле) реально всередині було по спартанські! Я так зрозумів у них раніше там була якась кладова чи склад, ну а потім вони поставили туди ліжка! Переночували, поспілкувалися з місцевими, зранку другого дня лив дощ і всі (полякі) тупили йти чи не йти в гори!

Зображення

День2

Ми вийшли десь о 9-00, і за день мали профігачити багато, аж до схроніска Мурованець, нагнати те що втратили вчора!
Зайшли в ліс, трохи пройшлись побачили сліди ведмедя, пройшли ще далі, знову ж сліди бурого! стало стрьомнинько!
Зображення
в Високих Татрах їх біля 30 шт. що на таку площу дуже багато, і в схронісках висять таблички з попередженням що можна спіткати мішку)) потім довго йшли по долині і підіймались на Ciemniak, погода чесно була фіговенька, то лив дощ то все закутувало туманом, час від часу туман розсіювався і ми всі втичили на гори, бо раніше їх видно не було, гарно гарно!
Зображення

Слимаки такі як і у нас
Зображення

Зображення

Ось такі знаки зустрічаються постійно
Зображення

У Словаків вони трішки апгрейджені :)
Зображення

Вийшли наверх, попадав трохи сніг! З Ciemniakа і далі йти стало легше, висоту ми вже набрали і тепер йшли по хорошій тропі на Каспровий Верх (сюди з Закопане є канатка з кабінками, так що можна просто не парячись виїхати за якусь там сумму, думаю не маленьку)! Дійшли до поворота на Гевонт, туди назад 2 години, Гевонт в тумані, вирішили забити, зекономити час!

Кордон Польші і Словакії
Зображення

Далі по дорозі на Каспровий погода ставала краще і краще і під вечір взагалі розпогодилось, вийшло сонечко, моральний дух одразу +++ ще можна йти і йти! :D
Зображення

Зображення

З Карспового Верху спустились до Мурованця, дуже гарне схроніско, як маленький замок!
Зображення

Товсті камінні стіни! Тут у нас було заброньовано 5 ліжок (єдине схроніско яке мені зробило броню без передоплати і навіть прислали підтвердження на пошту для консульства). В Мурованцю було дуже багато народу, впринципі як і у всіх схронісках! Місця на вихідні заброньовані по вересень місяць! жесть! Ну і тут вам сушка під одяг, душ, столовка, півко :podil: ,вино! Дівчата були дуже раді))))

В номері з нами жив поляк, з ним поспілкувались, порозпитували про погоду! Розказував що найкращі місяці для подорожей по погоді це червень і серпень, але все одно ніхто не застрахує від дощу! лякав нас дуже складними маршрутами між Швінницею і Завратем, але ми не вірили, бо нам завтра саме туди і як це ми там не пройдемо! По плану мали перейти в долину пяти ставів саме через Швінницю і Завтрат і звідти вже спуститись!

День3

7-00 Проснулись, за вікном пада! дощ валить так нормально! :( в холі всі туристи втичать чекають поки попустить, по теліку грозове попередження! :shock:
Зображення

настрій не дуже, хочеться сонця! Вирішили залишитись в Мурованцю ще на одну ніч, і зробити радіалку на Заврат 2159 м., заодно разведка боєм стану тропи, і якщо все гуд то завтра так і перейдемо в долину 5 ставів!

Зображення
Вийшли по дощу, до Заврату 2 години ходу! Хочеться відмітити відмінну якість польських доріг не тільки на автострадах але й у горах))) якби не викладені з камінчиків тропи, місили би ми багнюку.
По дорозі зустрічали групи які вже спускались з Заврату, розказують що хлопакі ви там не пройдете, дуже важко, сніг, дощ, туман! Ну блін :( ми все одно не віримо і тулимо туди! Далі бачимо козьол - горний, деколи зустрічається серед людей, а тут ми зустріли його в дикий природі, жує травку в метрах 40, хоть би злякався для прилічія :)
Зображення

Снігу в горах ще нормально лежить, прикольно!
Зображення

Набрали висоту, почалися ланцюги, без перчаток не гламурно, руки замерзають за пару хвилин! :dimon:
Зображення

Спускається група дівчат, кажуть ось ось завернули назад, тропу завалило снігом, працює чувак з служби парку народового, розкопує тропу, радить спускатись! залишаємо наших дівчат трохи нижче на скелях самі пробуємо йти далі, руки мерзнуть, під ногами мокрий сніг, стояти майже неможливо! :dimon:
Ось випав свіжий, ще трохи і пухляк))) жаль :bors: дома залишив)
Зображення

Вирішуємо спускатись назад, і на завтра знову змінювати маршрут, тут з рюкзаками пролізти нереально! Не дійшли до вершини метрів 30! :roll: майже зачот!
Взагалі як потім взнали відрізок від Швінниці і далі до Завтрату, Козего Верху і далі це початок Орла Перч, як таких троп там немає, тільки ланцюги, в червні ще лежить сніг, так що пройти дуже важко, але реально якщо людина підготовлена!

Зображення

По дорозі вниз до Мурованця погуляли по озерам, на одному з них немеряно форелі, кидається на все що кинеш в воду, чуть не плакав що не взяв спінінг)))))
Зображення
хоча ловля заборонена! взагалі краще б не бачив я ту форель, потім ще довго не міг заспокоїтись))) в голові уха, форель смажена, форель печена ))) істеріка :twisted:
Під вечір як завжди хмари розсіялись і вийшло сонце! мараль +++ ще можна йти і йти!
Зображення

Вид на озера
Зображення

По дорозі в схроніско кріселка, поки що стоїть, до зими!
Зображення


День4

7-00 Нормальна погодка)) +++ вирішили йти в долину пяти ставів через Krzyżne 2112 m ! місцеві кажуть нормально можна перейти, ну тільки що вчора випало там 10 см. снігу а так всьо чотко! :D
Зображення

Спочатку тропа звернула в ліс і трохи спустилась в долину, потім почала потрохи підійматись, красота просто ппц, ліс річка буреломи!
Зображення

Через декілька годин були вже наверху, підйом крутий, снігу вже не було!
Зображення

З самої вершини відкривається просто афігенний вид на долину, і водоспад!
Зображення

Здається що вниз спускатись фігня, ось ось і ми там, але реальо спуск нас утомив! дуже змокли і промерзли :dimon:
Зображення

Прийшли в схроніско Пяти Ставів поселятись :) , місць немає :( , народу просто дофігіще! якісь толпи школьніків! Запропонували нам місця на підлозі, але схроніско дуже маленьке, і коридорчики дуже вузькі, телефонуємо в Морське око, там обіцяють поселити на ліжка, на морське око ще 2,5 години ходу! Дівчата вже виснажені, але чарівне слово "гарячий душ" їх нормально стимулює))))
Взагалі коли ходиш в походи з дівчатами потрібно вивчити пару чарівних слів, гарячий душ, латешечка, шарлотка! Для пацанів - півко! :podil:

На вулиці наблюдаю таку ось картину, молодці, що тут скажеш :)
Зображення

Перед стартом
Зображення

Поки дійшли вже майже стемніло! Поселили нас в старому схроніску, по 39 зл з чоловіка, ну але барак бараком)))) в новому схроніску ціна 49 зл. за що хз!!! Схроніско дуже гарне! ну і саме відвідуване, в цьому впевнились в останній день! до нього прокладена асфальтована дорога, але машинам їздити не можна, добиратись тільки пішки від зупинки автобусів десь 6,5 км.

День5
7-00 Погода супер! Сонечко!
Зранку відкривається чудовий вид на Морське Око!
Зображення

Цього дня ми без рюкзаків гуляли по долині 5 ставів, туди заходили через Szpiglasowa Przełęcz 2110 m. З вершини видно словацьку сторону, долину 5 ставів і морське око! Пізніше спустились вниз знову до схроніска 5 ставів, там обід, півко! :podil: і через долину розтоки назад в морське око!
Один найгарніших днів походу по погоді! :)

Тут нам направо
Зображення

Вигляд на Словацьку сторону
Зображення

Дімон однією ногою топче Польську землю, іншою Словацьку, і тільки в думках у нього Ненька Україна!

Зображення

Знову Морське Око
Зображення

Зображення

Зображення

Спуск в долину 5 ставів, знову ланцюги, іноді стрьомно
Зображення

Зображення

Водоспад Сіклава!
Зображення

День6

Діма з Юрою в 4-00 ранку побігли штурмувати Рисі! Я забив, вирішив так прогулятись по ставам!
Піднялися до Чорного ставу під Рисями, вода там якась аж занадто блакитна, і риби в ній немає!
Зображення

Зранку туман
Зображення

Прозора вода!
Зображення

Зображення

Коли почали спускатись повалив народ! Справа в тому що ми попали на якісь польські свята, і у них було 4 дні вихідних, тому народу в обід біля морського ока було дуже багато, нікуди плюнути!
Схроніско Морське Око!

Зображення

Качки, яких там дофіга і які навчились жебракувати :lol:
Зображення

Дочекались хлопців, які прийшли з Рисі, зібрали речі і повалили вниз на автобус до Закапаного! На цьому наша гірська частина тріпу закінчилась! :)

Польські Татри дуже гарні гори! Їхати туди недалеко і без напрягів, всім раджу відвідати! Сам ще хочу якось пройти Орла Перч!
Полякі взагалі молодці, сервіс, підїзд - відїзд, тропи , все на дуже високому рівні!
Пізніше уже в Кракові по радіо почув новину, що погода в Татрах погіршилась, туристам радять трохи перечекати негоду, і на Гевонті блискавкою вдарило трьох людей! які наслідки невідомо!
Подумав що все таки з погодою нам повезло, хоть і в перші дні лив дощ!
Ну і що б не говорили про те що ходити там можуть усі, навіть не підготовлені люди, я з цим не погоджусь! Ходити можуть,але як ходити?! В мене самого крепатура була 3 дні, поки ноги звикли, хоча тут в Києві я бігав по 5 км. мабуть мало! Тому тренування перед такими горами потрібне обовязково!

Цивільна частина розпочалась з Закопаного! :!:
В цей же вечір в який ми спустились в місто я канкретно траванувся якоюсь ахеренно смачною місцевою стравою :( , всю ніч обіймався зі своїм новим другом, кричав на нього :o , але той терпів :) на наступний день провалявся до обіду з температурою! Потім переїхали в Краків, цей 2 ух годинний переїзд був для мене найдовшим 2 ух годинним переїздом, ну і в Кракові я проспав 12 годин з 18 вечора до 6 ранку наступного дня, і тільки тоді мене попустило! Весь день гуляв по місту, особо не напрягаючись!
Думаю більше про Закопане і Краків розповість Дімон і Ко!

В неділю прилетіли в Київ (Жуляни), підійшов до таксиста, спитав ціну додому :shock: , послав таксиста :twisted: , і згадав що я вже в Україні )))))) Відчув що повернувся!


Дякую усім хто склав компанію в поході!
Славі Зеленому за надану інфу про гори!
Клубу за підтримку!
Surf the Life!

LocoAnn
Повідомлень: 4
З нами з: 30 березня 2011, 12:52

Re: Польша Татри Закопане 18 - 26 червня

#14 Повідомлення LocoAnn » 30 червня 2011, 11:32

Отличный отчет!!!
как буд-то еще раз там побывала)
Спасибо всем за компанию :D

Аватар користувача
Русич
Кіборг
Повідомлень: 1002
З нами з: 03 квітня 2011, 16:45
Звідки: Київ
Контактна інформація:

Re: Польша Татри Закопане 18 - 26 червня

#15 Повідомлення Русич » 30 червня 2011, 12:43

Круто, чисто так.
Лучше заслужить почет и не иметь его, нежели иметь его, не заслужив.

Відповісти