Карелія 2012. Байдарки, р. Суна.

Водні походи минулих років
Повідомлення
Автор
Аватар користувача
PT
Інформаційний наркоман
Повідомлень: 7628
З нами з: 23 лютого 2007, 20:08
Звідки: Київ
Контактна інформація:

Re: Карелія 2012. Байдарки, р. Суна.

#31 Повідомлення PT » 11 листопада 2011, 00:02

На водосховищах та озерах буває боковий вітер. І якщо ти пливеш без руля то задовбаєшся постійно одним веслом гребсти сильніше аби тримати курс. Рука через пару годин сильно втомиться. Я сам з цим стикнувся і на Суккозері, і на Гімольскому

Аватар користувача
Maidrax
Брат Матроса
Повідомлень: 2557
З нами з: 25 вересня 2010, 15:08

Re: Карелія 2012. Байдарки, р. Суна.

#32 Повідомлення Maidrax » 11 листопада 2011, 00:07

Кира писав:Крім того що рулем просто легше і комфортніше керувати, то в цей момент ти можеш постійно гребсти. А з різними підтабанюваннями та підрулеваням веслом, втрачаєш не лише трошки сил та уваги, а ще і час, бо в цю мить ти не гребеш а підправляєш напрям.
Знову ж, це аргумент не на користь руля а на користь того що треба правильно гребти. На руслі середньої кривизни вся команда має брати участь в маневрі повороту і тут швидкість навіть на безпечних річках - штука не дуже корисна, плюс на відкритих водоймах байдарка з нормальними гребцями не має потребувати підрулювань, оскільки курс тримає не тільки капітан а і вся команда.

Аргумент з боковим вітром приймаю, не врахував (хоча в книжках радять йти в "тінь" під берег за таких умов, ясно якщо така тінь є і не знаходиться чорти де).

Але в цілому я не проти руля на відкритих водоймах і річках з повільною течією. Якщо задача ломити або відпочивати, то це дійсно дає певний виграш в швидкості і зручності.

Аватар користувача
PT
Інформаційний наркоман
Повідомлень: 7628
З нами з: 23 лютого 2007, 20:08
Звідки: Київ
Контактна інформація:

Re: Карелія 2012. Байдарки, р. Суна.

#33 Повідомлення PT » 11 листопада 2011, 07:37

Угу, я подивлюсь як ти на Суккозері чи Гимольскому підеш під берег і будеш намотувати зайвий кілометраж =)

А взагалі було б цікаво десь у плавнях змагання влаштувати.

Аватар користувача
Maidrax
Брат Матроса
Повідомлень: 2557
З нами з: 25 вересня 2010, 15:08

Re: Карелія 2012. Байдарки, р. Суна.

#34 Повідомлення Maidrax » 17 листопада 2011, 14:48

Для тих, хто заздалегіть планує відпустку - попередні дати походу - 28 червня - 15 липня. Днів більше ніж треба тому, що закладаємо запас на:
- "матрасняк" в Карелії;
- культурну програму по Пітеру чи Москві;
- повернення додому з парою днів в запасі щоб роздуплитись.

Недоліки - я так розумію не дуже зручні дати для футбольних фанатів. І зрозуміло трохи більший бюджет. Можна буде підрізати на кілька днів як з одного так і з іншого кінця, орієнтуючись по складу групи.

Раджу до прочитання у вільний час книжки "Сольфеджио белой воды".Робіть поправки на каякерські реалії, можете викидати описалово складних перешкод чи прийомів, але в цілому книжка формує дуже правильний підхід як до розуміння водної техніки, так і до розуміння ряду деталей при проведенні водних походів.

Також я планую відвідати ось цю хрень, щоб зацінити що там і як. Можливо займатимусь на регулярній основі, якщо там дійсно будуть нормальні інструктори, які роздупляють в техніці.

mika
Марина
Повідомлень: 199
З нами з: 01 листопада 2009, 17:27

Re: Карелія 2012. Байдарки, р. Суна.

#35 Повідомлення mika » 17 листопада 2011, 16:52

Maidrax писав:Також я планую відвідати ось цю хрень, щоб зацінити що там і як. Можливо займатимусь на регулярній основі, якщо там дійсно будуть нормальні інструктори, які роздупляють в техніці.
збираюсь весною/влітку походити на тренування.
але і зараз в басейні було би цікаво спробувати.
а обов"язково абонемент купувати чи можна окремі заняття відвідувати?

Аватар користувача
Maidrax
Брат Матроса
Повідомлень: 2557
З нами з: 25 вересня 2010, 15:08

Re: Карелія 2012. Байдарки, р. Суна.

#36 Повідомлення Maidrax » 17 листопада 2011, 17:08

mika писав:
Maidrax писав:Також я планую відвідати ось цю хрень, щоб зацінити що там і як. Можливо займатимусь на регулярній основі, якщо там дійсно будуть нормальні інструктори, які роздупляють в техніці.
збираюсь весною/влітку походити на тренування.
але і зараз в басейні було би цікаво спробувати.
а обов"язково абонемент купувати чи можна окремі заняття відвідувати?
На скільки я зрозумів, можна просто прийти і робити що завгодно на каяку, заплативши 100 грн. Я сьогодні чи у вівторок схожу зацінити. Час звичайно не зручний для людей, що живуть далеко від басейну...

Аватар користувача
Русич
Кіборг
Повідомлень: 1002
З нами з: 03 квітня 2011, 16:45
Звідки: Київ
Контактна інформація:

Re: Карелія 2012. Байдарки, р. Суна.

#37 Повідомлення Русич » 17 листопада 2011, 18:54

А літом майже нашару впадло було?
100 за раз і 100 за місяць... велика різниця
Лучше заслужить почет и не иметь его, нежели иметь его, не заслужив.

Аватар користувача
Maidrax
Брат Матроса
Повідомлень: 2557
З нами з: 25 вересня 2010, 15:08

Re: Карелія 2012. Байдарки, р. Суна.

#38 Повідомлення Maidrax » 17 листопада 2011, 19:12

Русич писав:А літом майже нашару впадло було?
100 за раз і 100 за місяць... велика різниця
Ну шо поробиш, нероздупльонний був, краще пізно, ніж ніколи.

Аватар користувача
Maidrax
Брат Матроса
Повідомлень: 2557
З нами з: 25 вересня 2010, 15:08

Re: Карелія 2012. Байдарки, р. Суна.

#39 Повідомлення Maidrax » 29 листопада 2011, 10:38

28 червня - 1 липня будуть вихідними днями. Думаю злочином буде сидіти в цей час в Києві, так що відпустки плануємо з урахуванням перенесення святкових днів з 2 липня по 13 липня. Беручи 12 днів відпустки отримуємо 18 вільних днів =)

Аватар користувача
Maidrax
Брат Матроса
Повідомлень: 2557
З нами з: 25 вересня 2010, 15:08

Re: Карелія 2012. Байдарки, р. Суна.

#40 Повідомлення Maidrax » 02 грудня 2011, 10:54

Виникла ідея в якісь з червневих а краще травневих вихідних днів влаштувати плавальне тренування на якомусь водосховищі. Враховуючи наявність по карельському маршруту таких озер як Суккозеро та Гімольське, було б логічно перевірити свої здібності пропливати значні відстані (особливо в контексті психологічної готовності перебувати кілька годин в не самій теплій воді).

Приблизний формат - одна-дві людини на одній-двох байдах (можна навіть Щуках) страхують відпрацьовуючи техніку греблі та маневрування, можна одну байду теоретично замінити надувним матрасом на буксирі в байди. Група пловців в жилетах та гідрах (наближення до реальності) рухаючись разом перепливає якесь з водосховищ з лівого берега на правий чи навпаки, кілометраж - не менше 5 км, хотілось би - 6-8 км. Варіантів по конкретному місцю дофіга, по часу саме плавання займе не більше 4 годин, весь захід може відбутись як в форматі одноденного виїзду так і у вигляді піше-водного чи водного пвд - все залежить від того, чи викличе ідея ентузіазм у людей =)

В принципі фізично підготовленим людям можна плисти без жилетів, але тоді треба буде приділити більше уваги безпеці.

Аватар користувача
PT
Інформаційний наркоман
Повідомлень: 7628
З нами з: 23 лютого 2007, 20:08
Звідки: Київ
Контактна інформація:

Re: Карелія 2012. Байдарки, р. Суна.

#41 Повідомлення PT » 05 грудня 2011, 14:23

Я б поплавав, прикольно

Аватар користувача
Maidrax
Брат Матроса
Повідомлень: 2557
З нами з: 25 вересня 2010, 15:08

Re: Карелія 2012. Байдарки, р. Суна.

#42 Повідомлення Maidrax » 16 грудня 2011, 15:37

Stakhov Ivan писав:буду
Вова,якщо є бажання,можна поплисти через Гайворон(я там живу),переночувати в мене,попаритись в баньці і поїсти шашлик:) в мене і пороги є:)а якщо попадемо коли відкриють шлюзи,то там взагалі можна афігєнно поплавати :)
Якщо Ваня не відкличе свою пропозицію, то в рамках підготовки до Карелії в червні буде проведено "тренування" у Вані в гостях, з шашликом, пивком і катанням на карематах / матрасах на порогах :mrgreen:

Аватар користувача
Stakhov Ivan
Активний користувач
Повідомлень: 335
З нами з: 29 березня 2011, 00:34
Звідки: Гайворон

Re: Карелія 2012. Байдарки, р. Суна.

#43 Повідомлення Stakhov Ivan » 17 грудня 2011, 00:08

Maidrax писав:
Stakhov Ivan писав:буду
Вова,якщо є бажання,можна поплисти через Гайворон(я там живу),переночувати в мене,попаритись в баньці і поїсти шашлик:) в мене і пороги є:)а якщо попадемо коли відкриють шлюзи,то там взагалі можна афігєнно поплавати :)
Якщо Ваня не відкличе свою пропозицію, то в рамках підготовки до Карелії в червні буде проведено "тренування" у Вані в гостях, з шашликом, пивком і катанням на карематах / матрасах на порогах :mrgreen:
навіть якщо в мене буде сесія чи волонтерство на євро,всерівно їдемо:)можена розраховувати на баньку,шашлик і катання на порогах )) + культурна програма по місту:))

Аватар користувача
Русич
Кіборг
Повідомлень: 1002
З нами з: 03 квітня 2011, 16:45
Звідки: Київ
Контактна інформація:

Re: Карелія 2012. Байдарки, р. Суна.

#44 Повідомлення Русич » 17 грудня 2011, 01:09

я, як член ВГГ, з задоволенням би прийняв участь у такому тренуванні.
Лучше заслужить почет и не иметь его, нежели иметь его, не заслужив.

Аватар користувача
Maidrax
Брат Матроса
Повідомлень: 2557
З нами з: 25 вересня 2010, 15:08

Re: Карелія 2012. Байдарки, р. Суна.

#45 Повідомлення Maidrax » 12 березня 2012, 18:40

От приблизний маршрут (з парою неточностей):
http://www.marshruty.ru/Travels/Travel. ... 9a8045ce5f

Ось звіти про походи по нашому або частині нашого маршруту.
http://www.skitalets.ru/water/karelia/suna_tula2000.htm (приблизно наш маршрут)
http://tourism.karelia.ru/trips_suna_grishin.html (теж наш маршрут, лоція 93 року, але досить детальна, головне не збитись в підрахунку перешкод)
http://www.tourism.ru/docs/report/water/9/13/139/ (коротший маршрут від Гімолів)
http://www.skitalets.ru/water/2006/suna_alikulov/ (коротший маршрут від Поросозера, але чуваки хоботились нижче Гірваса)

Багато інших (менш адекватних) звітів є в Гуглі. Всім учасникам бажано ознайомитись як з картою і маршрутом на ній, так і з звітами =)

Також прошу Рому повідомити, на якому світі знаходиться уточнення меж прикордонної зони по маршруту! Пройшло вже два місяці з того моменту, як я дав необхідну для запиту інформацію.

Відповісти