24-25 березня, р. Рось, пороги

Водні походи минулих років
Повідомлення
Автор
Аватар користувача
Maidrax
Брат Матроса
Повідомлень: 2557
З нами з: 25 вересня 2010, 15:08

24-25 березня, р. Рось, пороги

#1 Повідомлення Maidrax » 16 лютого 2012, 11:27

24-25 березня буде проведено тренувальний виїзд на річку Рось, пороги неподалік від Богуслава. Це перший підготовчий захід до літнього походу в Карелію.

Основна ціль ПВД: Відпрацювання навичок проходження порогів, тренування проведення рятувальних робіт, перевірка водного спорядження в жорстких умовах. Я планую, щоб кожен за результатами виїзду отримав досвід як самостійного проходження порогів, так і досвід проходження в парі (при цьому як капітанський так і матросівський).
Час проведення: 24-25 березня
Маршрут: Швидше за все бусом до Богуслава і назад, можливий варіант з тягою до Миронівки і звідти бусом (малоймовірно), при викидці треба буде проломити пару км з байденями.
Загальний кілометраж: кілометражу як такого немає, довжина порожистої ділянки близько кілометра, буде конкретна програма тренування, яку намагатимемось виконувати (програму викладу трохи згодом).
Вимоги до учасників: психологічна готовність до тривалого перебування в оточенні холодної води, розуміння ризику скупатись з головою. Бажано мати досвід принаймні одного байдарочного ПВД. Максимальна кількість учасників - 7 чоловік (інакше тренування ефективно провести не вдасться).
Вимоги до спорядження: рятувальний жилет, каска, гідра. Без перших двох пунктів на воду ніхто не вийде, без третього пункту - лише за попереднім погодженням зі мною.
Плавзасоби: остаточне рішення по плавзасобам буде прийнято за тиждень до виїзду, швидше за все це буде наша з Ромою каркасна двійка, щуки-2 і щуки-1. Якщо Русіч виявить бажання порвати шкуру своїй Таймені, а рівень води буде хоч трохи адекватним - я не заперечуватиму )

Ймовірність проведення виїзду у вказані дати прямо залежить від погодніх умов, за теперішніми прогнозами з середини березня вже буде постійна плюсова температура, виїзд відбудеться якщо на річці в основному зійде крига і денна температура буде не нижче ніж -3 градуси. За тиждень до ПВД я планую з"їздити в розвідку і подивитись що до чого, щоб ефективніше організувати тренування.

Зображення

Учасники виїзду на даний момент:
1. Maidrax
2. Єсаул
3. mika
4. Архітектор
5. Flyer
6. victor
7. AngelA
Востаннє редагувалось 19 березня 2012, 11:23 користувачем Maidrax, всього редагувалось 4 разів.

Аватар користувача
PT
Інформаційний наркоман
Повідомлень: 7628
З нами з: 23 лютого 2007, 20:08
Звідки: Київ
Контактна інформація:

Re: 24-25 березня, р. Рось, пороги

#2 Повідомлення PT » 16 лютого 2012, 13:59

Можу позичити свою гідру,жилет,Щуку,гермік та каску та гермік Клімича якщо він дасть добро :)

Аватар користувача
Maidrax
Брат Матроса
Повідомлень: 2557
З нами з: 25 вересня 2010, 15:08

Re: 24-25 березня, р. Рось, пороги

#3 Повідомлення Maidrax » 17 лютого 2012, 09:49

Alex писав:Бюджет поїздки?) Хоча попередньо +1
Я тебе вчора трохи дезінформував, завтикав про необхідність прокату спорядження для групи подібного розміру.

Бюджет виїзду без прокату має бути в межах 130 грн. Прокат шолому, жилета та гідри додасть ще близько 100 грн. Прокат щук додасть ще десь 40 грн.
Якщо братимем спорягу в прокат в одному місці - можливо проб"ємо знижку.

Тим, в кого зовсім немає снаряги, раджу поспішити і забити снарягу Петра (тільки майте на увазі, що в його неопренових штанів величезна жопа, в ті штани влізе троє людей моєї комплекції :mrgreen: коли я в них закривав водний сезон, відчуття було таке, ніби сидиш в байдарці зовсім голий)

З питань прокату все крім гідр розхобочувати буде завснар, розхоботку гідр він буде просто координувати. Шоломи можна позичати в "гірняків" або будівельників (тільки ремінці хоботити, щоб на башці тримались). Жилети з виштовхуючою силою не менше 50 кН, гідри не тонше за 3 мм, інакше понту з неї не буде (бажано з шкарпетками). Нормальна прокатна контора - http://pik.kiev.ua/ceni.php, також http://active-rest.in.ua/229.html (в них ми вже влітку брали щуки двічі, правда четвірку понтєц похерили тому хз чи варто про це згадувати :mrgreen: )

ПС: На даний момент бажаючих більше, ніж встановлений ліміт учасників. Нові учасники братимуться в групу лише за умови відмови від участі теперішніх, або ж за винятковими обставинами (наприклад - непереборне бажання йти на Буг і в Карелію).

Аватар користувача
viktor
Активний користувач
Повідомлень: 461
З нами з: 18 квітня 2011, 14:22
Звідки: Ківерці - Київ
Контактна інформація:

Re: 24-25 березня, р. Рось, пороги

#4 Повідомлення viktor » 18 лютого 2012, 00:17

PT писав:Можу позичити свою гідру,жилет,Щуку,гермік та каску та гермік Клімича якщо він дасть добро :)
мнє би жілєточку...)

Аватар користувача
PT
Інформаційний наркоман
Повідомлень: 7628
З нами з: 23 лютого 2007, 20:08
Звідки: Київ
Контактна інформація:

Re: 24-25 березня, р. Рось, пороги

#5 Повідомлення PT » 18 лютого 2012, 08:35

viktor писав:
PT писав:Можу позичити свою гідру,жилет,Щуку,гермік та каску та гермік Клімича якщо він дасть добро :)
мнє би жілєточку...)
Ок!

Аватар користувача
Maidrax
Брат Матроса
Повідомлень: 2557
З нами з: 25 вересня 2010, 15:08

Re: 24-25 березня, р. Рось, пороги

#6 Повідомлення Maidrax » 12 березня 2012, 11:27

В даний момент по Богуславу за більшістю метео-сайтів хороші прогнози, в окремі дні обіцяють +15 / +17 градусів :shock: Саме головне - буде багато дощу, що, як правило, прискорює процес скресання криги.
Місцеві мешканці мені відписались, що "шумки" (пороги) не замерзлі, на плесах де-інде є лід (по фарватеру - тонкий), тому ймовірність проведення виїзду я оцінюю в 95%.

Тому вже втретє наголошую, що для нормальної організації виїзду необхідні наступні добровольці:

1. Завспор (дзвонить по прокатам Щук, обирає найдешевший варіант, взнає які щуки є на прокат, погоджує зі мною і бронює плавзасоби, допомагає мені розрулити розподіл цих і клубівських Щук по людям)
2. Завгосп (і так все ясно)
3. Завтранс (необхідно без передоплати або з мінімальною передоплатою домовитись на автостанції "Поділ" за місця в маршрутці і для багажу до Богуслава і назад, всю необхідну інфу я надам).

Дуже сподіваюсь, що протягом двох найближчих днів з"являться бажаючі на вищеназвані посади, інакше мені доведеться призначити їх самостійно.

Ємець Роман
Єсаул
Повідомлень: 259
З нами з: 21 липня 2011, 16:08

Re: 24-25 березня, р. Рось, пороги

#7 Повідомлення Ємець Роман » 12 березня 2012, 15:21

Давай я завгоспом, а то у мене без діла ще лежать 8 пачок мівіни-пюре вершкових. :roll:

Якісь особливі побажання по розкладці є?

Аватар користувача
Maidrax
Брат Матроса
Повідомлень: 2557
З нами з: 25 вересня 2010, 15:08

Re: 24-25 березня, р. Рось, пороги

#8 Повідомлення Maidrax » 12 березня 2012, 19:42

Ємець Роман писав:Давай я завгоспом, а то у мене без діла ще лежать 8 пачок мівіни-пюре вершкових. :roll:

Якісь особливі побажання по розкладці є?
Всі побажання будуть в суботу, коли я побачу, що там з дровами. Попередньо хоботи чотири перекуси і два гарячих (вечеря і сніданок). Так само в суботу вирішимо, чи виїздимо в пятницю ввечорі, чи в суботу зранку.

Також раджу всім почитати Розділи 2, 3 і 4 книжки Сольфеджіо білої води. Фільтруйте суто каячну специфіку а також описи надскладних перешкод - нас цікавлять найпростіші водні структури, вали, протитоки, техніка греблі а також тактика проходжень найпростіших перешкод.

Аватар користувача
Maidrax
Брат Матроса
Повідомлень: 2557
З нами з: 25 вересня 2010, 15:08

Re: 24-25 березня, р. Рось, пороги

#9 Повідомлення Maidrax » 13 березня 2012, 18:59

Завгосп - Єсаул, завтранс - Архітектор.

В цю суботу ми з Єсаулом спробуємо обкатати пороги, за результатами вирішимо, чи беремо нашу каркасну байду, чи ні.
Попередньо йдемо на чотирьох щуках в наступному складі:

Щука-1 - я
Щука-2 - Єсаул + Ангеліна
Щука-2 - Толік + Марина
Щука-3 - Архітектор + Красавчік (сама сурова байда :mrgreen:)

В процесі тренування будемо мінятись байдами і ролями в екіпажах. Таким чином в прокат нам потрібно взяти Щуку-2 і Щуку-3.

Зважаючи на видатні маневренні здібності Щуки-2 (а також на невеликий досвід ходіння на Щуках у групи в цілому) спочатку потренуємось на плесі. Буде ідейно, якщо на плесах ще стоятиме лід - тоді здобуватимем досвід уже в порогах :mrgreen:

Аватар користувача
Maidrax
Брат Матроса
Повідомлень: 2557
З нами з: 25 вересня 2010, 15:08

Re: 24-25 березня, р. Рось, пороги

#10 Повідомлення Maidrax » 19 березня 2012, 11:09

Відкрили в суботу з Ромою водний сезон, сьогодні увечорі викладу невеличкий фотозвіт. Якщо коротко - хоботились в воді, під водою, на льоду, під льодом і на землі (добре хоч не під землею).
Пороги без льоду, Шумки з низькуватою водою і трохи шкуродерні, в Хохитві ж вода для щук ідеальна (але нашу каркасну ми брати не будемо, по-перше там складно, а по-друге вода все-таки була низькувата). Плеса були ще замерзлі, але я впевнений, що за тиждень необхідна нам для тренування спокійна ділянка відкриється і все буде за планом.

Уточнена програма тренування:

1. Якщо не вдастся розхоботити зручну закидку в с. Хохитва - йдемо від автовокзалу вздовж Росі, дивимось гряду порогів "Шумки", вчимось читати воду на ходу =) Взнаємо у місцевих рибалок як справи з льодом, якщо плеса всі відкрились (що, до речі, не факт) то стаємо на воду перед пішохідним "містком закоханих", якщо з льодом жопа - йдемо аж до Хохитви (там по правому берегу нормальна грунтовка). і стапеляємо перед порогом.
2. На плесі проводимо тренування з маневрування та техніки греблі, тренуватись будемо доки всі байдрки не почнуть виконувати основні маневри (поворот, розворот, траверс течії, заходження в улово).
3. Розхобочуємо базовий табір на острові (переносимо речі на видне місце біля містку) та здійснюємо огляд порогів, визначаємось з способом проходження.
4. Проходимо перші два порожки каскаду (перед і після мосту) по черзі, з страховкою з води і з берега, змінюємо страхуючих "каруселькою", за потреби працюємо морковками та хоботимось в воді.
5. Після того, коли всі байдарки більш-менш стабільно почнуть проходити пороги - розбиваємось на дві групи, одна тренується на верхніх двох порожках каскаду, інша - на нижньому порозі з затяжною шиверою, потім змінюємось.
Якщо проблем з проходженням не буде - ходимо одразу увесь каскад, тренуємо також проходження порогів кормою та проходження з заходом в поріг траверсуючи течію.
6. Бажаючі ентузіасти починають похобочувати баню, решта тренується за вільною програмою але з обов"язковою страховкою. Вечерямо, паримось в баньці, п"ємо пивко і винце, робимо розбір польотів, душевно спілкуємось :roll:
7. На наступний день тренуємо проходження порогів самосплавом (на верхніх порожках), вчимось кидати морковку, можливо зімітуємо аварійну ситуацію та проведемо рятувальні роботи кілька разів (якщо така ситуація не утвориться сама по собі в попередній день :mrgreen:) На нижньому порозі (або взагалі в лівому рукаві, хоча там стрьомно) тренуємо проводку байдарки за і проти течії (на мотузці і безпосередньо в воді).
8. Кожна команда один раз (якщо не запарить обноситись - кілька разів) проходить весь каскад порогів.
9. Антистапеляємо, підсушуємось, за потреби - тренуємо ремонтні роботи (якщо не доведеться тренувати їх раніше :mrgreen:)
10. Пиляємо 5 кілометрів з важкими рюкзаками до автовокзалу, якщо не буде розхобочена більш зручна викидка.

Частина елементів програми буде обов"язкова лише для учасників карельського походу (наприклад проходження самосплавом і проводка, проходження кормою, рятувальні роботи), частина буде обов"язкова для всіх (хіба хтось дуже настирно відмовлятиметься, або отримає психологічну травму від холодної води :mrgreen:)
Востаннє редагувалось 25 березня 2012, 20:26 користувачем Maidrax, всього редагувалось 1 раз.

Ємець Роман
Єсаул
Повідомлень: 259
З нами з: 21 липня 2011, 16:08

Re: 24-25 березня, р. Рось, пороги

#11 Повідомлення Ємець Роман » 19 березня 2012, 11:35

Прохання до вечора відписатись хто що не їсть (взагалі не їсть), ну там наприклад в'ялену собачатинку, сушені тарганчики тощо.

Аватар користувача
Maidrax
Брат Матроса
Повідомлень: 2557
З нами з: 25 вересня 2010, 15:08

Re: 24-25 березня, р. Рось, пороги

#12 Повідомлення Maidrax » 19 березня 2012, 13:05

Моменти по спорядженню:

1. Обов"язкове спорядження:
1.1. Рятувальний жилет з виштовхуючою силою 50 Н (5 кг), на менше навіть дивитись не варто. Якщо хтось раптом не розхоботить собі жилет - щоб не було образ, на воду або до страховки він буде допущений лише, якщо домовиться з кимось мінятись жилетами. Інакше такий чувак лише паритиметься в бані і питиме пивко. В порогах дофіга місць з дуже потужною течією, глибина багато де по шию, є декілька бочок і стоячих валів (ніяке вміння плавати вам не допоможе, тому аргументи типу "я КМС з плавання" не прийматимуться). Це все в купі з холодною водою може призвести до чого завгодно в дуже швидкі строки.
1.2. Каска/шолом. Бажано - спеціалізована водна каска, або інша легка пластикова каска, яка закриває скроні і потилицю. Так як гострого і малого каміння там дуже мало, то на крайній випадок підходять гірські, будівельні та інші каски, головне щоб вони мали плавучість, нормально тримались на голові та хоч якось гасили удар об великий камінь.
1.3. Одяг, який забезпечить ваш притомний стан протягом 5 хвилин знаходження в холодній воді (неопрен / нормальний фліс / шерсть, при цьому нічого такого, що жорстко обмежує рухи). Всі, хто забиває на неопрен - майте на увазі, що ймовірність того, що ваш одяг буде повністю мокрим наближається до 100%, тому на воду треба брати побільше швидкосохнучої синтетики. Обов"язково мати комплект сухого одягу на бивак і дорогу.
1.4. Приділяйте особливу увагу шкарпеткам та рукавицям (якщо хтось мерзне в руки), якщо стоїть вибір між тим, що саме з неопрену взяти в оренду - беріть шкарпетки або капці, потім у порядку приорітетності - неопренові штані. Якщо взагалі не складеться з неопреном - добре себе показують товсті флісові або шерстяні шкарпетки, при епізодичному намоканні в ноги ви не змерзнете. Взуття обов"язково повинно мати хорошу рельєфну підошву, дуже не бажано використовувати китайські сандалі або кеди з гладкою гумовою підошвою. Дуже хорошим варіантом є шкіряні трекінгові черевики або берци з вібрамом, але враховуйте, що вода дуже сильно і швидко підхерює шкіру, тому нове або дороге взуття так юзати я б не радив. Категорично заборонено брати високі рибальські чоботи або бахіли хімзахисту! Якщо берете гумові чоботи - по висоті вони мають бути не вище ніж по коліно (але краще забийте, бо навряд чи це збереже ваші ноги в сухості).

2. Рекомендоване спорядження:
2.1. Неопренові гідрокостюми. Приорітетність була написана вище, краще - шкарпетки, низ і верх, можна обійтись шкарпетками, низом і нормальним поларом з силіконкою чи іншим водозахистом. Хто вдягатиме неопрен не на голе тіло а на білизну - само собою рекомендується взяти запасний комплект =) Обов"язково поміряйте свій неопрен перед виїздом, можливо варто буде захоботитись додатковими засобами для вдягання.
2.2. Стропоріз або інший ніж, придатний для розрізання мотузки товщиною до 10 мм, одразу подумайте, яким чином його розташувати в межах досяжності, і при цьому, щоб не порізатись - на жилеті, на поясі, в піхвах (ножни російською, а не те, що ви подумали :mrgreen:) та ін.
2.3. ПВХ-гермомішки та просиліконені гермо-шмотники, сміттєві пакети - хоч тривалий сплав та проходження порогів на завантажених байдах а не планується, але пару кілометрів по плесу можливо пропливемо, також висока ймовірність, що в Київ ми будемо везти мокрі рюкзаки і ваш одяг та спальники промокнуть і засмердяться :mrgreen:
2.4. Хоча на даний момент за прогнозами хмарно, якщо погода зміниться на сонячну - капітанам рекомендується брати зручні та міцні сонячні окуляри, які добре сидять на башці (особливо, якщо ви знаєте, що не любите яскраве сонце і можуть виникнути проблеми з читанням води). Будьте готові, що їх можна втопити, за умови, якщо вони будуть без резинки чи іншого кріплення до башки.
2.5. Якщо не буде розхобочена закидка-викидка прямо в Хохитву, а ви будете хоботитись в взутті, яке галімо сохне - рекомендовано взяти змінну пару взуття, якщо не хочете йти 5 км. в мокрому взутті.

І остання рекомендація по спорядженню - намагайтесь брати якомога менше зайвих речей, якщо нам таки доведеться плисти, то в Щуки влазить не так вже й багато хоботьєв.

Аватар користувача
Maidrax
Брат Матроса
Повідомлень: 2557
З нами з: 25 вересня 2010, 15:08

Re: 24-25 березня, р. Рось, пороги

#13 Повідомлення Maidrax » 20 березня 2012, 19:22

Обіцяний міні-фото-звіт про наш з Ромою розвідувальний виїзд читайте за посиланням =)

міні-фото-звіт

Ємець Роман
Єсаул
Повідомлень: 259
З нами з: 21 липня 2011, 16:08

Re: 24-25 березня, р. Рось, пороги

#14 Повідомлення Ємець Роман » 21 березня 2012, 12:15

От діч :lol:

Так, з огляду на відсутність будь яких застережень викладаю розкладку:
два дні їмо хліб з Агушою
Зображення


Або:
https://docs.google.com/document/d/1a1N ... B3r64/edit.

Аватар користувача
Maidrax
Брат Матроса
Повідомлень: 2557
З нами з: 25 вересня 2010, 15:08

Re: 24-25 березня, р. Рось, пороги

#15 Повідомлення Maidrax » 21 березня 2012, 12:27

Пропоную до коніни "Агуша" додати коніну "Тиса" Зображення

Якщо по суті - я б на недільний сніданок поставив щось рідке і тепле до яєшні. Молочку там якусь. Сковорідку ти візьмеш? І оціни, чи потрібен нам пальник з урахуванням того, що ми бачили на острові.
Основну закупку хавки будуть робити Сергій, Марина, Ангеліна (бо в них не буде щук), я і Рома купимо понтєц (розподіли закупку з урахуванням цього).

Також є момент з банькою - хто має бажання паритись, і хто має бажання її хоботити крім Роми?

По наметам - беремо мій і Маринин. Казани треба буде забрати завтра у Дметрика на кіновечорі, хтось крім Марини там буде? (в мене може не вийти).

Відповісти