Традиційний Черемош на травневі, 1-4 травня

Водні походи минулих років
Повідомлення
Автор
Аватар користувача
Maidrax
Брат Матроса
Повідомлень: 2557
З нами з: 25 вересня 2010, 15:08

Традиційний Черемош на травневі, 1-4 травня

#1 Повідомлення Maidrax » 30 березня 2015, 16:54

Йо-йо-йоу!
Поїхали на Черемош!
Запрошуються усі бажаючі!

З Києва виїзд о 18-40 30 квітня, назад - близько 9-ї 5-го травня (і одразу на роботку :mrgreen:)
Орієнтовна вартість - 850 грн. + квитки на залізницю + прокат гідрокостюмів.
Вартість поїздки включає:
- трансфери Франик - Черемош - Франик;
- локальні закидки Красник - Дземброня;
- прокат плавзасобів;
- триразове харчування;
- прокат рятувальних жилетів та касок;
- оплату інструкторам;
- забезпечення аптечкою.

Додатково потрібно буде придбати залізничні квитки Київ - Франик - Київ, а залежно від погоди - взяти в прокат гідрокостюм.
Члени клубу користуються турклубівським спорядженням безкоштовно, за його прокат не сплачують, а також не оплачують роботу інструкторів.

Усім бажаючим до 15 квітня необхідно буде здати попередню оплату 300 грн., яка йде на бронювання транспорту та не повертається у випадку відмови учасника від участі.
Все шо треба - розкажем, проінструктуєм і покажем. Плаватимемо на катамаранах і (можливо) рафтах. Маршрут - по рівню води, за високої води проїдемось зверху до низу, за низького - неодноразово проїдемо найцікавішу частину від Дземброні до Красника.

Черемош - динамічна гірська річка з цікавими, але безпечними локальними порогами класу 2. Виглядає це ось так:
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення


Записуйтесь у цій темі чи в ПП, післязавтра відкривається продаж квитків! =)

Olga_M
Активний користувач
Повідомлень: 102
З нами з: 05 лютого 2013, 20:31
Звідки: Київ

Re: Традиційний Черемош на травневі, 1-4 травня

#2 Повідомлення Olga_M » 30 березня 2015, 17:34

Що за травневі без Черемошу?Їду! :D

Аватар користувача
Maidrax
Брат Матроса
Повідомлень: 2557
З нами з: 25 вересня 2010, 15:08

Re: Традиційний Черемош на травневі, 1-4 травня

#3 Повідомлення Maidrax » 30 березня 2015, 17:36

Наразі записались:
1. Maidrax
2. Olga_M
3. Grizly
4. voo
5. Романич
6. Вася
7. Вася+1
8. Вася+2
9. Валік
10. Валік+1
11. Валік+2
12. Валік+3
13. Валік+4
14. Валік+5
...
7 корєшей Ігорька на покатушки на 1 день

Аватар користувача
Каранов Евгений
Повідомлень: 2
З нами з: 28 серпня 2013, 15:38
Звідки: Украина, Киев

Re: Традиційний Черемош на травневі, 1-4 травня

#4 Повідомлення Каранов Евгений » 08 квітня 2015, 12:04

За яким телефоном звертатис

Аватар користувача
Maidrax
Брат Матроса
Повідомлень: 2557
З нами з: 25 вересня 2010, 15:08

Re: Традиційний Черемош на травневі, 1-4 травня

#5 Повідомлення Maidrax » 08 квітня 2015, 16:22

Контактний телефон о5о-4о2-І8-З7 :mrgreen:

Olga_M
Активний користувач
Повідомлень: 102
З нами з: 05 лютого 2013, 20:31
Звідки: Київ

Re: Традиційний Черемош на травневі, 1-4 травня

#6 Повідомлення Olga_M » 14 квітня 2015, 19:49

Для тих,хто купує квитки самостійно - їдемо поїздом №233 Київ - Івано-Франківськ, відправлення 30.04 о 23.52, прибуття 1.05 о 10.40.

Grizli
Активний користувач
Повідомлень: 196
З нами з: 26 травня 2013, 14:32

Re: Традиційний Черемош на травневі, 1-4 травня

#7 Повідомлення Grizli » 14 квітня 2015, 21:19

ого, хтось взяв квитки, хтось красавчiк!
Респектовiчi!!!

Аватар користувача
Maidrax
Брат Матроса
Повідомлень: 2557
З нами з: 25 вересня 2010, 15:08

Re: Традиційний Черемош на травневі, 1-4 травня

#8 Повідомлення Maidrax » 15 квітня 2015, 11:33

Квитки туди куплені на членів турклубу та Васіних плюсів. Квитки назад - на членів турклубу та Васю.
Усі інші - повідомте мене, як ваші успіхи і будемо розрулюватись по спорядженню та попередній оплаті.

Аватар користувача
Maidrax
Брат Матроса
Повідомлень: 2557
З нами з: 25 вересня 2010, 15:08

Re: Традиційний Черемош на травневі, 1-4 травня

#9 Повідомлення Maidrax » 16 квітня 2015, 16:10

Передоплату у розмірі 300 грн. можна закидати сюди:
4149437744578509, Дмитренко Володимир Юрійович

Загалом нас з Києва їде 14 чоловік.

Аватар користувача
Maidrax
Брат Матроса
Повідомлень: 2557
З нами з: 25 вересня 2010, 15:08

Re: Традиційний Черемош на травневі, 1-4 травня

#10 Повідомлення Maidrax » 16 квітня 2015, 16:23

FAQ щодо сплаву бурхливою водою.
Почнемо зі спорядження.

П: Яке особисте спорядження мені потрібне?
В: Потрібен комплект звичайного туристичного спорядження (одяг по погоді, спальник, килимок, кружка, ложка, миска, ніж, ліхтар). Ні, намет-п"ятірка, швидше за все, не потрібен. Намет одиничка, пальник і казанок теж. Усе необхідне групове спорядження та потреби щодо нього будуть обговорюватись в темі, присвяченій походу.
Якщо ваш мішок з одягом за об"ємом більший, ніж мішок зі спальником - значить ви точно берете щось зайве )

П: Яке спеціальне спорядження потрібно для води?
В: Обов"язково вимагається каска та рятувальний жилет, все інше (гідрокостюм, гермомішок) залежить від ваших фінансів та бажання комфорту.

П: Що вдягати на воду?
В: З одного боку весняна та осіння вода звісно холодна, з іншого - більшість часу ви проведете не у воді, а у плавзасобі та на суші :mrgreen:, тому основну вагу має температура повітря. Якщо коротко - при сплаві бурхливими річками за температури повітря нижче 6 градусів я б радив повний гідрокостюм, шапку, рукавиці, вітрозахист та фліс. За температури повітря 6-14 градусів достатньо гідроштанів, флісу та водонепроникного (силікон, мембрана) верху. За температури вище 14 градусів можна обійтись без гідрокостюму незалежно від температури води, але купатись у холодній воді при цьому не бажано =) Дівчата можуть додати до показників температури кілька градусів. Суворі дівчата - кілька градусів відняти )
Майте на увазі, що у кожної людини індивідуальне сприйняття холоду, тому прийти до комфортного комплекту одягу ви маєте самотужки на базі здобутого досвіду.

П: Що вдягати під гідрокостюм?
В: В холодну погоду - термобілизну. В теплу - купальник/плавки.

П: Де мені взяти гідрокостюм? Який з видів обрати?
В: Гідрокостюми бувають різні, для новачків найкраще підходить 2-3 мм. неопреновий комбінезон без рукавів або лише штані. В Києві його можна взяти в прокат, але варто мати на увазі, що вживана гідра в гарному стані коштуватиме як 3-4 вікенди прокату, а нова - як 8-10 вікендів (два активних сезони). При прокаті костюм варто поміряти, будучи сухим він має сидіти щільно, щоб виконувати теплоізоляційні функції.

П: Що взувати?
В: Як свідчить практика, ноги на сплаві мерзнуть найчастіше та найсильніше. Я раджу у якості першої покупки придбати не тісні але і не надто вільні неопренові шкарпетки 5-7мм. товщиною (як правило - дайверські та не китайські). У якості взуття можна використовувати будь-яке взуття з рельєфною підошвою, що міцно кріпиться на нозі та набирає мінімум води. У якості альтернативи можливе використання неопренових черевиків, але купувати їх я раджу тільки попередньо порівнявши з парою шкарпетки+черевики, особливо в холодну погоду. Якщо купувати чи брати в прокат бажання немає - підійде дві пари шерстяних чи флісових шкарпеток, чим товстіше - тим краще.
Коли варто взувати неопрен? Я вважаю завжди, коли температура води нижча за 15 градусів.

П: А рукавички?
В: Щодо рукавичок - беріть, будь-які з них не будуть зайвими. Із не спеціалізованих я б радив шерстяні або флісові рукавиці (ті, що без пальців) або вільні та не дуже еластичні рукавички.. Натягати ж мокрі щільні флісові рукавички з пальцями - ще те задоволення. Для просунутих та мерзляків є спеціальні моделі неопренових рукавиць.

П: Що не вдягати на бурхливу воду?
В:Поліетиленові дощовики, хім.захист, плащі-намети, рибальські чоботи та інше спорядження, що обмежує рухливість та набирає кілька сотень літрів води при потраплянні у воду. При цьому, вказане "спорядження" має право на існування при сплаві спокійною водою.

П: Жилет? Каска? Гермомішок? Які і де взяти?
В: Для річок України підходять практично будь-які рятувальні жилети, що дозволяють вільно рухати руками, ногами, та перевірено тримають на воді. Жилет можна взяти на прокат в клубі за попередньою заявкою.
Для цих же річок підходять практично будь-які каски, окрім дешевих будівельних (з тих причин, що дешеві будівельні каски виробляють для галочки у журналі з техніки безпеки, а не для захисту голови від небезпечних для життя ударів). Найкраще - спеціальні каски для каякінгу та рафтингу, також - гірськолижні, сноубордерські та хокейні. Каску можна взяти на прокат в клубі за попередньою заявкою.
Гермомішків в групі завжди достатньо для зберігання критичних до намокання речей, до яких належать спальник, бівачний одяг, цінні речі та не належать килимок, посуд, взуття та зайвий одяг. Хочете ні від кого не залежати - купуйте власний мішок, бажано з лямками, бажано 80 л. (у водних походах він замінить вам рюкзак).

П: Ще щось по спорядженню?
В: Так. Як і всюди в туризмі, не поспішайте купувати спорядження і в жодному разі не купуйте його без поради більш досвіченого туриста. Не покладайтесь на консультації продавців. Не купуйте без примірки, будьте обережні з китайським та вживаним. Спробуйте різні види спорядження в прокаті, позичайте у товаришів, мацайте та придивляйтесь до різних моделей, обговорюйте та слухайте про переваги та недоліки. Краще витратити зайві кошти на прокат, ніж придбати те, що лежатиме у вас в шафі після кількох (не особливо вдалих) використань. Умовними винятками в цьому плані є неопренові шкарпетки та гермомішок, і то - якщо ви твердо вирішили зайнятись водним туризмом =)
Для ілюстрації - у перший рік занять водним туризмом я придбав каску (не підійшов розмір, помінявся з товаришем), жилет (не підійшла модель - придбав новий), гідрокофтину (виявилась незручною, придбав нову) гідроштані (інколи користусь, хоча незручні та не красиві :mrgreen:), гідрошкарпетки (користуюсь, хоча на холодні виїзди купив би товстіші), гермомішок (використовую лише у великих походах, для невеликих виїздів - купив би іншу модель).

Задавайте запитання, якщо вони у вас виникають - допоможіть цьому катехізису стати кращим :mrgreen:

Grizli
Активний користувач
Повідомлень: 196
З нами з: 26 травня 2013, 14:32

Re: Традиційний Черемош на травневі, 1-4 травня

#11 Повідомлення Grizli » 16 квітня 2015, 19:20

Пiдкажiть будь-ласка по спорядженню, яку краватку краще брати на сплави бурхливою водою?)

Аватар користувача
Maidrax
Брат Матроса
Повідомлень: 2557
З нами з: 25 вересня 2010, 15:08

Re: Традиційний Черемош на травневі, 1-4 травня

#12 Повідомлення Maidrax » 17 квітня 2015, 12:42

Grizli писав:Пiдкажiть будь-ласка по спорядженню, яку краватку краще брати на сплави бурхливою водою?)
Спробуйте ось таку:

Зображення

Аватар користувача
Maidrax
Брат Матроса
Повідомлень: 2557
З нами з: 25 вересня 2010, 15:08

Re: Традиційний Черемош на травневі, 1-4 травня

#13 Повідомлення Maidrax » 28 квітня 2015, 17:31

Olga_M писав:Для тих,хто купує квитки самостійно - їдемо поїздом №233 Київ - Івано-Франківськ, відправлення 30.04 о 23.52, прибуття 1.05 о 10.40.
Нагадую про наш поїзд. Хто що бере з собою повідомлю особисто.

Продовжуючи нашу традицію, можна брати прикольні чи трешові шмоточки, шоб в них епатажно розсікати Черемошем :mrgreen:

Grizli
Активний користувач
Повідомлень: 196
З нами з: 26 травня 2013, 14:32

Re: Традиційний Черемош на травневі, 1-4 травня

#14 Повідомлення Grizli » 06 травня 2015, 18:06

Травневі на Черемоші перевищили мої сподівання :mrgreen:
Компанія підібралася шикарна, хоча спочатку і були сумніви, бо поїхало більше половини незнайомих мені людей.
Відпочинок почався вже в купе плацкартного вагона, одразу після дефіле з каяком та "Олєгом" через весь вагон. Хоч купешка і була останньою і не повністю нашою, вдалося зашибісь посидіти. :samson:
Дуже порадувала вода в Черемоші, зі слів Вована, вона подекуди нагадувала Ріоні, але мабуть тут свою роль зіграв родейний каяк. На катамарані Черемош не був схожим на Ріоні, але було дуже цікаво, на відміну від покатушок минулого року, коли вода була низькою. Хоча на користь думки Вована каже той факт, що в третій день довелось переправляти на інший берег команду з розтрощеного навпіл катамарана якихось комерців. :kayak:
Команди підібрались несцикуньські, всі готові були мочити срані, з`явились навіть поціновувачі "Кабана" в бурхливій воді, чого раніше здається не було :D :twisted:
Фінальним акордом сплаву став останній день з покатушками моїх друганів на рафті. Було дуже круто керувати толпою народу, який виявився дуже шикарним і на відміну від жиробасів, нормально так вигрібав, ми постійно когось обганяли, а другий наш проїзд можна назвати ідеальним :kayak: :D
Далі хочу висловити рєспєктовічі всім присутнім на виїзді, а саме:
Вовану, за організацію всього заходу, душевні розмови, страхування всієї групи на одному малесенькому каячку, відлов мого весла два рази, а головне, що він не піддається на провокації каякерів з київкаякс забити на нас і тусити з ними :wink:
Олі, за смачну хавку, подолання фобії кабана, асистування в керівництві катамарана :)
Вані, за розділення участі в перетягуванні Олєга та інших габаритних речей, інструктаж новачків "по книжці", розрулення транспорту, чого нарешті не довелось робити мені :mrgreen:
Васі, за допомогу усім, кому тільки можна, реально, без тебе всім було б важче, шикарнєйший плов, різний крутий бухловіч, косулятіну та ще якісь ніштяки, про які може забув :!:
Васіним друганам, Шуріку та Серьозі за проявлену товаристкість, допомогу та старання, щоб ніхто не залишився без піваса :podil:
Матросовим корєшам, Валіку, Любомиру, Саньку та Юлям, за проявлений інтерес до бурхливої води, допомогу, окремо Любомиру, за прохід вдвох на щуці :mrgreen:
Моєму драгану Сані со товаріщі , за круту рафтову команду та шикарне проходження порогів.

Аватар користувача
Maidrax
Брат Матроса
Повідомлень: 2557
З нами з: 25 вересня 2010, 15:08

Re: Традиційний Черемош на травневі, 1-4 травня

#15 Повідомлення Maidrax » 07 травня 2015, 13:58

Оу-є, нарешті дорвався до інету, ще й з настроєм настрочити простиню тексту.

Корочє угорєлі ми по хардкору.
Грузитись довелось в найкращих традиціях, з приблизною вагою в 60-70 кг хоботьєв на людину. Поступали пропозиції грузитись в дві ходки, але всі врубили режим мужика і перенесли барахло в один захід.
Зважаючи на відправлення поїзда о 24й годині, деталі погрузки пам"ятаються слабо, але не можу не подякувати Романичу та Ані за проводи і (особливо) висловити Ані респектовіч за подарунок - він дуже врятував нас з Ігорьком в критичний момент, коли півас скінчився прямо посеред розмови про жизнь :mrgreen:
У поїзді я, піднавалившись, був готовий битись з Ігорьком об заклад, що я не вилізу з човна. Добре, що до того не дойшло :lol:

Традиційний "Прут_по_коліно" з вікна бусіка вселяв сумніви щодо води в Черемоші, але за кілька годин їм судилось розвіятися.
Спостерігаючи численні бочечки, бочки та бочари по дорозі на Дземброню, я все частіше думав про те, що брати родейник було не такою вже й крутою ідеєю.

Стапель в с.Зелене був дещо підхерений тим, що ми не одразу знайшли нормальну резину і мужики в"язали кат якимось кривим та коротким дєрьміщєм, але під кінець по-перше резина була віднайдена, а по-друге зв"язали кат практично зашибісь.
Оля врубила режим сурового мужика і викликалась мочити на щуці.
Ігорьок врубив режим сурового мужика і викликався мочити на напіврозібраному кабані )
На стоянку стали на вже традиційній галявині по ПБ перед Дзембронею, пам"ятаючи про нашу тривалу традицію спілкування з власниками галявини.
Цього разу вищезгадані власники скрасили своїм гвалтом і матюками з іншого берега наші ранкові збори, усі зацінили :roll:

Дземброня порадувала толковою водою, тому ми її традиційно покатали. Окрасою покатушок були проходження на щуці (особливо Ігорьком та Любиком удвох) а також самосплав Ігорька, який міг перерости в махач з чуваками, які три дні ставили двоє воріт в самих нецікавих місцях порогу, які можна тільки уявити =)
Щуку з причин взаємної несумісності Олі, Щуки та Черемошу (а також відсутності інших добровольців на Щуку :mrgreen:) здули та скрутили к єбєням.

На післяобідню частину запланували проїхати решту секції, при цьому Гучок мали сурйозно оглядати і навіть страхувати.
Хрен там.
Невеличка бочечка під ЛБ прямо перед Гучком, в якій з незрозумілих причин виліз торік Романич (саме так вона мені запам"яталась) перетворилась в нефігову трешову бочару, в якій Вован посьорфив, переїбнувся, поварився, потягнувся до спідниці, передумав, не встав, поварився, довбанувся, зробив ше кілька рахітних спроб встати, врубив сцикуна і заплив :mrgreen:
Позбавившись Вована, Гучок без огляду та догори дригом пройшов каяк; в спробах зловити каяка, Гучок без огляду пройшла Принцеса; в спробах зняти Вована з каміння посеред річки, Гучок без огляду пройшов Кабан; Вован Гучок пройшов по берегу, через що був страх який щасливий і вдячний Ігорьку =)

Після всього цього без пригод доплили до нашої чергової традиційної стоянки по ПБ за В.Гуком і сурово виступили по півасу 8)

Наступні два дні пройшли без особливих пригод, запам"яталося таке:
- суровий воділа-патріарх місцевих воділ;
- розламаний навпіл кат комерців в В.Гуку та рят.роботи;
- гавно, якого мені продовжувала роздавати річка (по кількості оверкілів я з запасом перевершив наш грузинський тріп);
- епізодичні випадання людей з катамаранів;
- нормальне таке відчуття задовбаності після трьох проїздів на день, за які ти намагаєшся не відставати від катів, і при цьому не перейобуватись;
- наш самий горластий та гучний на річці рафт;
- рідкісні але від того приємні сьорфи хвиль і бочечок;
- проїзд, коли я все-таки мочканув свою бочку-обідчіцу, правда теж з оверкілем;
- чьотка хавка, обіліє піваса і розмови за жизнь.


Загалом виїзд я дуже зацінив, хочеться водити щось таке ще і ще.
В цілому дуже крута штука, - коли точно не знаєш, чого від заходу очікувати, але все складається так шикарно, як склалось цього разу, а нові люди виявляються шикарними людьми. Респектовичі всім учасникам за все.

ПС: Бракувало наших бидло-каякерів та бидло-катамаранерів, хочеться пошвидше вже зажечь десь усім нашим двіжем.
ППС: Всім цьомки, всіх лю :oops:
ПППС: Більше відгуків богу відгуків, йопта!!!

Відповісти