Найкращі місця на річках України (на думку турклубівців)

Обговорення того, що напряму повязане з туризмом, але не відноситься до інших розділів.
Відповісти
Повідомлення
Автор
Аватар користувача
Русич
Кіборг
Повідомлень: 1002
З нами з: 03 квітня 2011, 16:45
Звідки: Київ
Контактна інформація:

Найкращі місця на річках України (на думку турклубівців)

#1 Повідомлення Русич » 02 липня 2014, 12:02

Оскільки у нас в клубі досить багато водних походів, пропоную написати список топ 5 річок України (або ділянок на річках), які на вашу думку найкращі. Можна додавати опис, чому саме на вашу думку це найкращі місця.
І ще, пропоную список топ 5 річок, або конкретних місць біля, чи на річці, які б ви хотіли відвідати, але ще не вдалось.

Думаю це буде цікаво і тим, хто ходить в походи, і тим, хто тільки думає куди б піти.
Можна з фоточками, по одній на кожний пункт (свої додам пізніше).

Якщо на річці є дві дуже мажорні ділянки, краще пишіть це як один пункт.

Отже, мої топ 5 на даний момент:
1. р. Дунай, Дунайський біосферний заповідник
2. р. Случ, Надслучанська Швейцарія
3. р. Чорний Черемош
4. р. Псел, класні місця від с.Запсілля майже до Сум, може рейтинг трошки завищений зважаючи на те, що я виріс на цій річці, але місця однозначно круті, влітку багато піску і пляжів, восени шикарно коли усе жовте
5. р. Дністер

Оскільки важко було вибрати, ось ще друга п’ятірка:
6. р. Південний Буг, с.Печора, Печорські пороги, Мигійські пороги
7. р. Стрий
8. р. Дніпро, Кременчуцьке водосховище (Жовнінські острови), навколо острова Хортиця, острови біля Ржищева, острови біля Енегродару
9. р. Сіверський Донець, національний природний парк Святі гори
10. р. Стохід або р. Ворскла, від станції Піонерська до Охтирки

Та топ 5, куди б хотів сходити:
1. Чорне море, вздовж узбережжя Криму на морському каяку
2. р. Прут за високої води
3. р. Гірський Тікіч (с.Буки)
4. р. Смотрич, через Кам’янець-Подільський
5. р. Дністер, ломанути каньон на швидкість, бажано за високої води
Лучше заслужить почет и не иметь его, нежели иметь его, не заслужив.

Аватар користувача
Flyer
Активний користувач
Повідомлень: 316
З нами з: 07 червня 2011, 22:11
Звідки: Киев

Re: Найкращі місця на річках України (на думку турклубівців)

#2 Повідомлення Flyer » 02 липня 2014, 13:26

На мою думку не можна порівнювати річки з порогами, та без (наприклад Черемош VS Дунай). Комусь прикольно ходити по тихій воді, комусь по білій, а хтоть любить те і те. Чиє конфу сільніше?
Жизнь не сахар, а смерть нам не чай... © Ю.Шевчук
Есть вопросы? Прочитай в первую очередь ЧаВо (FAQ) турклуба!

Аватар користувача
Русич
Кіборг
Повідомлень: 1002
З нами з: 03 квітня 2011, 16:45
Звідки: Київ
Контактна інформація:

Re: Найкращі місця на річках України (на думку турклубівців)

#3 Повідомлення Русич » 02 липня 2014, 13:57

Чого?
У нас в Україні не так вже й багато порогів, а річки є в моєву рейтингу не через наявність чи відсутність порогів, а тому, що там красиво.
Случ – нереально красиві 9 км Надслучанської Швейцарії
Черемош – Карпати, гори, красиво блін )
Буг –красиві скелі, а в с.Печора пагорби
Усі ці річки взагалі не проблема пройти на катамарані з частиною досвідчених в групі, навіть якщо ти перший раз ідеш у водний похід


І ще, я намагався оцінювати самі місця, не бравши до уваги те, з ким я там був і при яких обставинах. Бо ясно, що з класною компанією будь який маршрут буде крутим, у мене багато мєга позитивних спогадів з інших походів та річок, які в мій рейтинг не потрапили.
Лучше заслужить почет и не иметь его, нежели иметь его, не заслужив.

Аватар користувача
Maidrax
Брат Матроса
Повідомлень: 2557
З нами з: 25 вересня 2010, 15:08

Re: Найкращі місця на річках України (на думку турклубівців)

#4 Повідомлення Maidrax » 02 липня 2014, 15:09

Прикольна тема )

Таки спробував затулити в один список річки з порогами і без, оскільки "найкращість" для мене - це те, на скільки я хочу туди повернутись, відповідно нелюбителі порогів - робіть поправки :roll:

Моє топ-10 (каньйони наше всьо):
1. Прут, Яремчаснький каньйон. За високої води - найкрутіша сплавна секція України (єдиний в Україні затяжний клас ІІІ). Вертикальні стінки, скелі, різноманітні та цікаві пороги та, звичайно ж, водоспад Пробій. Навколо - доволі мальовничі гірські хребти. З недоліків - значна кількість мостів, наближеність до цивілізації (для покатушок - це швидше плюс), дуже рідко буває достатньо води для сплаву. Також - секція закоротка та для походу підходить так собі - тільки формат покатушок. Для безпечного сплаву необхідно мати базовий досвід.
2. Дністер, Дністровський каньйон. Один з найбільших каньйонів Європи. Мабуть, найсерйозніші масштаби - перепади висот, ширина, протяжність. Доступний для сплаву в будь-який час та на будь-яких плавзасобах. З недоліків - заселеність, влітку на вихідних - купи відпочиваючих на берегах.
3. Південний Буг, Мигійські пороги. Місце, з якого почалось моє (та і не тільки моє) захоплення бурхливою водою. Офігєнна природа гранітно-степового побужжя, найцікавіші з постійно працюючих порогів України (клас ІІ та ІІ+), при цьому є чим зайнятись як новачкам так і досвіченим водникам. Недоліки - влітку людно (реально людно - рафтери, туристи, матрасники, місцеві і т.д.), поруч село та траса, брак затишних стоянок.
В цей же розділ я б відніс і річку Мертвовод - хоча по-суті я нею не сплавлявся, але був там в пішці. Її гранітний каньйон - річ вражаюча і крута.
4. Случ, Надслучанська Швейцарія. Ні на що не схожий каньйон на північному краю Українського гранітного щита. Округлі схили, затишність, де-не-де - скелі, ліси, зелень. Плавати можна будь-коли, але краще на надувних човнах. Недоліки - хоча людей не так багато, як на Дністрі чи Мигійських, але все-таки влітку на вихідних вони є. Плюс добиратись та викидатись з маршруту без власного транспорту доволі проблемно, якщо йти в дводенному форматі (напряги з громадським транспортом, потреба в пересадках).
5. Гірський Тікич. Букський каньйон. Офігєнне місце серед степів центральної України, цікаві пороги-водоспадики класу ІІ та ІІІ-, практично - маленький шматочок Норвегії в Україні. Дуже вражаюча ділянка каньйону - річка, затиснена між 20м. скелями з двох боків (є де поскелелазити). Недоліки - ідентичні до прутянських. Наявність антропогенки, населенка, дуже рідко буває вода для сплаву водоспадами, самі водоспади цікаві лише для каяків і надувних байдарок (проте нижче них у каньйоні вода є завжди і для всього). З транспортом в принципі те ж саме, що і на Случі.
6. Дніпро. Канівське, Кременчуцьке, Каховське водосховища. Дніпро в рейтингу опинився доволі низько лише через мій інтерес до бурхливої води =) Загалом же - високий правий берег та шикарні плавневі острівці на ділянці Українка - Ходорів, морський горизонт Кременчуцького в районі о. Жовнино, дуже крутий каньйончик за Дніпрогесом біля Хортиці (зі скелями та усім-усім), що переходить в плавні, що переходять в "море", та навіть київський Дніпро, з його островами, протоками та урбаном, а саме головне (і в чомусь - парадоксальне) - безлюдність (хіба що крім Дніпра у великих містах). Якщо говорити про сплави по теплій воді - Дніпро однозначно є найдикішою річкою України =) Купа варіантів для походів на будь-яких човнах (починаючи від двох днів і закінчуючи двома місяцями). Відсутність особливих проблем з транспортом та стоянками. Істотних недоліків Дніпро не має, особисто для мене недоліком є лише доволі низька динамічність сплаву, пов"язана з великими масштабами водойми (якщо, звісно, не плавати по водосховищам у шторм :mrgreen:)
7. Чорний Черемош. Дземброня-Красник. Класика українського водного туризму на травневі свята. В міру динамічно, в міру просто, в міру близько до інфраструктури, гарантована весняна вода. Кльові краєвиди на Чорногору та оточення хребтів понижче. Головний недолік - на травневі на ЧЧ приїздять ледь не усі водники України, а комерційні сплави проводить кожна поважаюча себе тур.фірма :mrgreen: Влітку та восени вода буває тільки під час злив.
8. Збруч, каньйон в Подільських товтрах. Зроблю застереження - окрім Збруча я по лівим (подільським) притокам Дністра не плавав, тому порівнювати нема з чим. Тим не менш річка на ділянці Сатанів - Гусятин мені дуже сподобалась - там було дійсно дико, завали, вузьке русло, непогана течія та досить масштабний каньйон. Та ще й колишній державний кордон =) Недоліком виявилась та ж дикість - маршрут через завали ми пройти не змогли. Думаю також не дуже просто там з транспортом - межа областей дає про себе знати.
9. Сула. Лубни - Жовніно. Сула була річкою, де я провів свій перший похід у якості керівника, тому з нею пров"язана приємна ностальгія. Якщо подивитись на речі об"єктивно - думаю, вона мало чим відрізняється від інших річок Лівобережжя України, проте саме ця ділянка мені запам"яталась своєю різноманітністю - ліси, вузькі протоки, поля, схили, плавні, широка затока та капєц яке широке Кременчуцьке водосховище. Недоліки у всіх лівобережних річок типові - автотуристи, рибалки, в цілому - середньостатистичні краєвиди та нічого особливого.
10. злиття річок Прип"ять та Стохід. Одні з найдикіших місць України. Цікаві плавні-острови-протоки, мальовничі озера, безлюдність. Хоч на Поліссі я плавав ще мало, але думаю з недоліків суттєвими є складність проведення дводенних заходів (через слабку інфраструктуру), а влітку - комарі :evil: В тих краях однозначно хочу поплавати ще.


Щодо того, де взагалі хотілось би побувати найближчим часом з місць, де я ще не плавав (в порядку приорітетності):
1. Білий Черемош, Чорна Тиса, малі притоки карпатських річок у велику воду.
2. Річки гірського Криму (якщо, звісно, вважати його все ще Україною :cry:)
3. Стрипа (з її дикою 45-км ділянкою) та Смотрич (в районі Кам"янця має бути офігєнно)
4. Дикі поліські річки (Турія, Прип"ять, Стохід, Горинь).
5. Десна в районі Новгород-Сіверського, "класичні" ділянки Псла та Ворскли.

Аватар користувача
Русич
Кіборг
Повідомлень: 1002
З нами з: 03 квітня 2011, 16:45
Звідки: Київ
Контактна інформація:

Re: Найкращі місця на річках України (на думку турклубівців)

#5 Повідомлення Русич » 02 липня 2014, 15:55

Maidrax писав:
Шикарно описав, якби я більшу частину походів не ходив з тобою, то думаючи «куди б сходити у водний похід», обов’язково перечитав би це повідомлення і вибрав щось з нього, ну або знав би на що орієнтуватись, якби не вистачало підготовки для бурхливої води.
Лучше заслужить почет и не иметь его, нежели иметь его, не заслужив.

Відповісти