Сенс життя

Розмови ні про що
Повідомлення
Автор
Аватар користувача
Legion
100 км + 1.5 літри
Повідомлень: 910
З нами з: 10 липня 2010, 19:56
Звідки: Киев
Контактна інформація:

Сенс життя

#1 Повідомлення Legion » 24 листопада 2011, 01:46

Захотілося поспілкуватися про сенс нашого, і не тільки, існування. Діліться, хто і за яким, так сказати, ще живий?
Но мы пройдем, и грянут волны в парапет,
И зазвенит бакштаг как первая струна!
В. Ланцберг

Аватар користувача
Maidrax
Брат Матроса
Повідомлень: 2557
З нами з: 25 вересня 2010, 15:08

Re: Сенс життя

#2 Повідомлення Maidrax » 24 листопада 2011, 09:29

Боюсь занадто рано похерити дискусію, але ніякого сенсу поза окремо взятою головою немає і бути не може.
А в окремо взятій голові сенс конкретного життя може бути який завгодно, і його краще називати менш пафосним словосполученням на зразок "життєві цілі" або "життєві приорітети".

Аватар користувача
Legion
100 км + 1.5 літри
Повідомлень: 910
З нами з: 10 липня 2010, 19:56
Звідки: Киев
Контактна інформація:

Re: Сенс життя

#3 Повідомлення Legion » 24 листопада 2011, 11:49

Maidrax писав:ніякого сенсу поза окремо взятою головою немає.
Згоден. Мені цікаво ось що. Більшість людей з Гряди я знаю, маю певне враження про те, як вони живуть, на основі їхніх дій, слів, тощо. Чим ви особисто мотивуєте себе, як пояснюєте собі життя, як відноситесь до самогубців? Хто готовий відписатися про це на форумі - прошу.
Maidrax писав: і бути не може
Про це ще можна посперечатися.
Но мы пройдем, и грянут волны в парапет,
И зазвенит бакштаг как первая струна!
В. Ланцберг

Аватар користувача
Maidrax
Брат Матроса
Повідомлень: 2557
З нами з: 25 вересня 2010, 15:08

Re: Сенс життя

#4 Повідомлення Maidrax » 24 листопада 2011, 12:05

Legion писав:Мені цікаво ось що. Більшість людей з Гряди я знаю, маю певне враження про те, як вони живуть, на основі їхніх дій, слів, тощо. Чим ви особисто мотивуєте себе, як пояснюєте собі життя, як відноситесь до самогубців? Хто готовий відписатися про це на форумі - прошу.
До самогубців відношусь нормально, вважаю що кожна людина в своїх діях не може бути обмежена нічим, крім об"єктивних обставин та власної свідомості. Якщо таких обмежень немає, значить вона має право вбити себе і суспільству від того гірше не стане. Якщо ж цим вона свідомо завдає страждань своїм знайомим чи близьким - значить ця людина мудак і заслуговує смерті тим більше.
Про все інше треба надто багато писати, може трохи згодом напишу.
Legion писав: Про це ще можна посперечатися.
Можна, але з цього вийде дискусія на зразок дискусій про існування бога, а якщо загальніше - на зразок дискусій про існування будь-чого поза свідомістю. Якщо одна із сторін займе нігілістичну позицію (нічого немає), то спростувати її неможливо тому, що вона скасовує всі можливі аргументи як логічно некоректні в даній системі.

Аватар користувача
Legion
100 км + 1.5 літри
Повідомлень: 910
З нами з: 10 липня 2010, 19:56
Звідки: Киев
Контактна інформація:

Re: Сенс життя

#5 Повідомлення Legion » 24 листопада 2011, 12:18

Maidrax писав: об"єктивних обставин
Якщо нічого "поза окремо взятою головою немає", то не такі вони вже й об'єктивні?
Maidrax писав: суспільству від того гірше не стане
Ти міряєш все користю для суспільства?
Но мы пройдем, и грянут волны в парапет,
И зазвенит бакштаг как первая струна!
В. Ланцберг

Аватар користувача
Maidrax
Брат Матроса
Повідомлень: 2557
З нами з: 25 вересня 2010, 15:08

Re: Сенс життя

#6 Повідомлення Maidrax » 24 листопада 2011, 12:25

Legion писав: Якщо нічого "поза окремо взятою головою немає", то не такі вони вже й об'єктивні?
Я не вважаю, що немає нічого поза окремо взятою головою, то був аргумент на користь складності дискусій про абстрактне та таке, що не піддається доведенню. І про універсальність суб"єктивного ідеалізму в нігілістичному контексті при веденні дискусій )
Об"єктивними причинами є все, що має місце і не залежить від волі людини, наприклад мотузки на руках або відсутність рук.
Legion писав: Ти міряєш все користю для суспільства?
Не все, там було три критерії - право на вчинок, шкода для суспільства, шкода для конкретних людей.
Право на вчинок - має, шкода для суспільства - мінімальна, шкода для конкретних людей - мінімальна (бо мудак і слабак).
Оскільки оцінку конкретних дій можна робити в основному лише в моральному контексті, то не міряючи користю для суспільства далеко не підеш. Все "хороше" - це так чи інакше суспільно-корисне, "погане" - так чи інакше суспільно шкідливе. Варіюватись можуть лише складові суспільного та індивідуального для кожного випадку.

Виходячи з вищевикладеного - суїцид не є поганим.

Аватар користувача
Legion
100 км + 1.5 літри
Повідомлень: 910
З нами з: 10 липня 2010, 19:56
Звідки: Киев
Контактна інформація:

Re: Сенс життя

#7 Повідомлення Legion » 24 листопада 2011, 13:05

Maidrax писав:... і слабак.
Для самогубства, по-моєму, треба мати велику силу волі, для того щоб перебороти страх сметрі, який присутній в кожній людині на рівні базових інстинктів. Слабкими можна назвати людей, які роблять невдалі спроби.
Та й питання це не сили, а бажання. Бажання їсти чи спати теж вважати слабкістю?
Но мы пройдем, и грянут волны в парапет,
И зазвенит бакштаг как первая струна!
В. Ланцберг

Аватар користувача
komik
Боцман
Повідомлень: 480
З нами з: 05 жовтня 2009, 13:09
Звідки: Київ
Контактна інформація:

Re: Сенс життя

#8 Повідомлення komik » 24 листопада 2011, 13:15

ту Коля

Думаю сенс життя і самогубці - кардинально різні теми!
Люди задумуються про це в депресії, ніяка здорова нормальна людина не буде думати про самогубство!
Може це просто осіння депресія?
Surf the Life!

Аватар користувача
Tigress
Сонячна Альона
Повідомлень: 1532
З нами з: 03 квітня 2009, 12:16

Re: Сенс життя

#9 Повідомлення Tigress » 24 листопада 2011, 13:19

Legion писав:
Maidrax писав:... і слабак.
Для самогубства, по-моєму, треба мати велику силу волі, для того щоб перебороти страх сметрі, який присутній в кожній людині на рівні базових інстинктів. Слабкими можна назвати людей, які роблять невдалі спроби.
Та й питання це не сили, а бажання. Бажання їсти чи спати теж вважати слабкістю?
Хм( Какие-то стремные мысли( Я считаю, ты очень не прав.

Действительно тот, кто делает подобное - это слабак! В чем же его сила? Что он не смог бороться со своими проблемами и сдался? Это называется силой воли? Сила и сила воли - это бороться за свою жизнь, бороться с проблемами и жить, не смотря ни на что, это не покончить с собой, а найти выход из этой ситуации и жить дальше, радоваться жизни и радовать других!

Аватар користувача
Legion
100 км + 1.5 літри
Повідомлень: 910
З нами з: 10 липня 2010, 19:56
Звідки: Киев
Контактна інформація:

Re: Сенс життя

#10 Повідомлення Legion » 24 листопада 2011, 13:21

Самогубство - це гарна тема для роздумів з купою цікавих фактів. Наприклад, в скандинавських країнах з найвищим у світі рівнем життя найбільша кількість самогубств.
Востаннє редагувалось 24 листопада 2011, 13:26 користувачем Legion, всього редагувалось 1 раз.
Но мы пройдем, и грянут волны в парапет,
И зазвенит бакштаг как первая струна!
В. Ланцберг

Аватар користувача
Legion
100 км + 1.5 літри
Повідомлень: 910
З нами з: 10 липня 2010, 19:56
Звідки: Киев
Контактна інформація:

Re: Сенс життя

#11 Повідомлення Legion » 24 листопада 2011, 13:22

komik писав: Думаю сенс життя і самогубці - кардинально різні теми!
Дуже навіть пов'язані, адже самогубство - прямий наслідок втрати сенсу життя.
Но мы пройдем, и грянут волны в парапет,
И зазвенит бакштаг как первая струна!
В. Ланцберг

Аватар користувача
Legion
100 км + 1.5 літри
Повідомлень: 910
З нами з: 10 липня 2010, 19:56
Звідки: Киев
Контактна інформація:

Re: Сенс життя

#12 Повідомлення Legion » 24 листопада 2011, 13:25

Tigress писав:В чем же его сила?
Повторюсь, в тому, щоб перебороти базовий інстинкт.
Tigress писав:бороться с проблемами и жить, не смотря ни на что
Навіщо?
Но мы пройдем, и грянут волны в парапет,
И зазвенит бакштаг как первая струна!
В. Ланцберг

Аватар користувача
komik
Боцман
Повідомлень: 480
З нами з: 05 жовтня 2009, 13:09
Звідки: Київ
Контактна інформація:

Re: Сенс життя

#13 Повідомлення komik » 24 листопада 2011, 13:32

Legion писав: Наприклад, в скандинавських країнах з найвищим у світі рівнем життя найбільша кількість самогубств.
Тому що найменша кількість сонячних днів! В Пітері - найбільша кількість суїциду по росії, люди по 4 - 5 місяців не бачать сонце! тому така тенденція!

Тему потрібно змінити, Самогубці - що? де? коли? навіщо?

тому що, перший раз прочитавши заголовок цієї теми у мене одразу виникли думки: любов, космос, творчість, ну але аж ніяк не самогубство!
Surf the Life!

Аватар користувача
Legion
100 км + 1.5 літри
Повідомлень: 910
З нами з: 10 липня 2010, 19:56
Звідки: Киев
Контактна інформація:

Re: Сенс життя

#14 Повідомлення Legion » 24 листопада 2011, 13:42

komik писав: Тему потрібно змінити, Самогубці - що? де? коли? навіщо?
тому що, перший раз прочитавши заголовок цієї теми у мене одразу виникли думки: любов, космос, творчість, ну але аж ніяк не самогубство!
Це просто флуд (проти якого я нічого не маю). В першому пості я запитував, що ви обрали для себе сенсом життя. Висловлюйся про любов, космос і творчість.
Востаннє редагувалось 24 листопада 2011, 18:48 користувачем Legion, всього редагувалось 1 раз.
Но мы пройдем, и грянут волны в парапет,
И зазвенит бакштаг как первая струна!
В. Ланцберг

Аватар користувача
Tigress
Сонячна Альона
Повідомлень: 1532
З нами з: 03 квітня 2009, 12:16

Re: Сенс життя

#15 Повідомлення Tigress » 24 листопада 2011, 13:51

Legion писав:
Tigress писав:В чем же его сила?
Повторюсь, в тому, щоб перебороти базовий інстинкт.
Tigress писав:бороться с проблемами и жить, не смотря ни на что
Навіщо?
В этом я вижу силу :wink: Ладно, мыслей есть много на эту тему..но больше не хочется обсуждать. А не то у меня аж мурашки по телу бегут от таких мыслей(

Поддерживаю Комика. Любовь, космос и творчество обсуждать гораздо приятнее)
Востаннє редагувалось 24 листопада 2011, 14:14 користувачем Tigress, всього редагувалось 1 раз.

Відповісти