Наші друзі

 

Форум 2x2 - для всех, кто путешествует по Закавказью, по Грузии и по близлежащим регионам, интересуется культурой, историей, архитектурой и, конечно же, природой этого интереснейшего края. 161917 198674376812565_2124885_n

Турклуб КПІ "Глобус" - гірські,піші та водні походи, велошкола, вечора зустрічей та іншеЗбережемо Карпати від малих ГЕС! - громадська кампанія проти побудови малих ГЕС в Карпатах


Турклуб Тернопіль 

Сайт турклубу

На жаль, у активістів ТК "Гряда" не вистачає часу оновлювати сайт.

 

Всю актуальну інформацію ви можете знайти на форумі http://gryada.com.ua/forum/

та в соцмережах :

https://www.facebook.com/gryada?fref=ts

https://vk.com/tkgryada

 

Школа виживання

РЛП "Міжрічинський" та турклуб "Гряда" запрошує долучитись до "Школи виживання в лісі ", яка буде проводитись в 2013-2014 році на території парку

В рамках курсу будуть розглянуті такі речі :

 1. 1. Орієнтування на місцевості (компас, природні ознаки, зірки та ін.)
 2. 2. Забезпечення питною водою (джерела води, розхід води, тамування спраги)
 3. 3. Забезпечення їжею:
 4. - Їстівні тварини (види, особливості полювання, розробка туші );
 5. - Пастки і самолови;
 6. - Приготування їжі в польових умовах (примітивний посуд, без посуду, кулінарна обробка,природні місцеві приправи) ;
 7. - Їстівні рослини
 8. - Їстівні і отруйні гриби;
 9. - Збереження продуктів у природних умовах (кропива, гірчиця, мед, сіль, копчення, в’ялення, захист від мух, мурах, мишей)
 10. 4. Вогнище (добування вогню, природні горючі матеріали, освітлення, види вогнищ)
 11. 5. Примітивний саморобний інвентар та зброя (снігоступи,плавзасоби, лук,спис, обпалений кілок, спис із ножа, ніж із консервної банки, скло)
 12. 6. Пересування (подолання водних перешкод, боліт, крутосхилів, густих заростей, вибір маршрутів пересування)
 13. 7. Укриття (вибір місць для табору, виготовлення тимчасових і сезонних укриттів,виготовлення снігових укриттів, вимушена ночівля без наметів в різні пори року)
 14. 8. Небезпеки і їх уникнення, профілактика та перша допомога (укуси гадюки, бджіл, ос, шершнів, кліщів, захист від кровосисних комах, зустрічі із хижаками, крупними тваринами, отруєння, переохолодження, поширені хвороби, поранення, дощ, мороз, блискавка…)
 15. 9. Основи маскування (зорового, запахового, звукового)
 16. 10. Мисливська зброя (законодавча база, особливості різних типів вогнепальної зброї,техніка безпеки при поводженні зі зброєю )
 17. 11. Мотузкова техніка (вузли,саморобні мотузки,переправи)
 18. 12. Особливості природи Полісся (природні зони України, особливості клімату, ландшафтів, флори і фауни, розміщення доріг і поселень)
 19. 13. Набір для виживання (необхідні речі: одяг, взуття, аксесуари, ножі, ліхтарі, кресала та ін.)Будуть проведені 9 виїздів за наступним графіком :

23-24 листопада «Турист»
14-15 грудня "Мисливець"
   18-19 січня "Партизан"
   15-16 лютого "Полярник"
   22-23 березня "Болотник"
   24-25 травня "Водяник"
   12-13 липня "Чугайстер"
   20-21 вересня "Грибник"
  11-12 жовтня - "Лісовик"

На кожному виїзді буде теорія,практика,перевірка засвоєних знань та навичок, розбір помилок та домашнє завдання. В рамках "Школи виживання" ми охопимо багато різних ландшафтів : соснові,акацієві,мішані та вільшнякові ліси,заплавні луки,деснянські острови,верхові та низинні болота,пісчані дюни,поля. Частина занятть буде відбуватись на колишньому військовому полігоні.
В деяких виїздах будемо ночувати в наметах і в хаті, в деяких на природі, без використання наметів та спальників. На кожен виїзд буде окремий анонс і перелік необхідного спорядження!

Всі виїзди буде вести Сагайдак Андрій Васильович - директор РЛП "Міжрічинський",викладач кафедри мисливствознавства в Національному університеті біоресурсів і природокористування. 

Особливості "Школи виживання у лісі" :

1. Для участі не треба попереднього досвіду чи специфічних навичок, головне бажання та психологічна готовність. Перед кожним виїздом бажано самостійно попередньо проглянути теоретичний матеріал,аби зекономити час на місці
2. Основною метою школи є навчити всьому необхідному для тривалого самостійного перебування в лісі, а не постійне випробування учасників. Тому ми ночуємо на природі чи харчуємось "підножним кормом" лише якщо це входить в програму конкретного виїзду, в решті випадків ночуємо в хаті\наметах і їмо звичайну їжу.
3.Кожен з виїздів присвяченій окремим аспектам виживання,тому якщо ви відвідали лише частину виїздів - нічого страшного. Хоча,звісно, аби повністю засвоїти програму школи краще відвідати максимальну кількість виїздів.

Запрошуються всі бажаючі :)

 

Анонси

Народ, у День туриста саме час зважитися на нову пригоду! В турклубі "Гряда" їх повно, на будь-який смак, і це не комерція :)

 

Хочете неспішно поблукати осіннім лісом і дізнатися, що воно таке - Кам'яне село? Або бажаєте жесті - багнюки, боліт і жорского ломилова? Обирайте свою групу на зльоті http://vk.com/event56819585 :)

 

Вас цікавлять подорожі? Як щодо архімажорної архітектури Буковини і Галичини?http://vk.com/event58363403


Вже були на Заході? Тоді на Схід: терикони, кар'єри, водосховища і козацькі поселення Луганщини http://vk.com/event57163829 

 

А ви були на порогах? Може, спробуєте? Холодно не буде! Буде весело і цікаво! Тренувальний виїзд в Мигії  http://forum.gryada.org.ua/viewtopic.php?f=38&t=2041

І ще багато цікавого! Час мандрувати :)