Псевдо Мохове болотоНазва
Назва ПВД пішла від помилкового визначення місцевості як «Мохове болото», яке насправді знаходиться біля с. Короп’є Чернігівської обл. А після того, як я дізнався що там водиться багато кабані з’явилася назва «В пошуках кабанчика». 
 Ліс, що ми відвідали є найбільшим на лівому березі Київської обл.. неподалік від залізничної станції. При вході з заходу висить табличка, з назвою об’єкту.
Місце проведення
Ландшафтний заказник загальнодержавного значення "Калитянська дача" на площі 1162 га лісів Семиполківського лісництва об'єднання "Київліс". Заказник цінний у науковому відношенні як природний комплекс з малопоширеними угрупуваннями широколистяних лісів характерними для півдня Полісся, а також низинних трав'яних боліт, де ростуть типові та рідкісні рослини, місцезнаходження значної кількості диких тварин, в тому числі занесених до Червоної книги України: 
- лосів - 12,
- кабанів - 42,
- косуль - 23,
- борсуків - 22,
- бобрів - 36 та інші популяції диких тварин. 
Транспорт
Туди краще добиратися на електричці до ст. Заворичі, 50 км. від Києва у Ніжинському напрямку. Ціна приміської електрички 4, 35 грн. Розклад тут
Назад від зупинки в с. Семиполки на автомагістралі Чернігів-Київ. У вихідний день кожні 20 хв. проїздять пусті автобуси/маршрутки на Київ, в основному з Чернігова. Ціна 7 грн.
Враження
Нажаль фотоапарат забули, тому знімки з мобільного. Хоча світлини вийшли б чудові. Порадувала погода: абсолютно чисте небо, штиль і легкий морозець(перший після минулої весни!). Пройшовши 5 км. від станції і заглибившись в ліс ми стали на ночівлю. По дорозі роздивилися штучне озеро правильної форми. Воно нагадувало взлітну смугу для гідропланів. Схоже було біля нашого бівуака. Вечеряли ми смачним супчиком і шашликом зі свинини. Спали по наметам, тільки Джек вирішив зустріти перші в сезоні морози ночівлею біля багаття. Зранку зібралися, приготували на мангалі стегенця і спакували їх у рюкзак для обіду. Вийшовши на дорогу помітили криницю. Вона непогано збереглася, на глибині метрів 5 виднілася чиста вода. Нажаль відра і мотузки не було. Далі йшли по мальовничому лісі, який був роз плямований болотистими безлісими ділянками. Біля однієї з таких ми зупинилися пообідати. Частина групи(Я, Джек, Віта) пішли прогулятися по болотам. Цікава структура боліт. Якщо йти зі зовні до центру: ліс – бурелом – хащі – очерет – купини(рос. кочки), такі собі концентричні смуги. Повернушись на основну дорогу ми пішли далі і скоро вже були біля озера і будиночку лісника. По асфальтованій дорозі ми дійшли до траси, чітко напроти зупинки.
Зауважу, що через увесь заказник йде чітка дорога довжиною 8 км. Вона найбільш роз'їжджена, тому її важко спутати з іншими і по ній ми йшли. За ПВД пройшли 16 км. 5 км. до болота, 8 через болото і 3 по вузькій асфальтованій дорозі до зупинки в селі.

Додатки
Маршрут для роздруковки з Google Earth
Спробували ходити по роздруковкам з масштабом 1:8000(1 см. відповідає 80м.). Досить, цікаво, видно кожне дерово, кожен кущик, усі галявини дороги і т.д.

Маршрут першого дня

Маршрут по заказнику другого дня

Увесь маршрут
 

 

Comments: