Маршрут Київ-Прага


Для прикладу наведу логістику по дуже популярному напрямку Київ-Прага.
На дату 6-7 грудня 2010 року (тобто через місяць на момент написання статті)


Увага! Інформація з цієї статті може застаріти,вона наведена більше як приклад ! 

Також перед плануванням раджу скористатись пошуком по  по форуму railwayclub.info !


 Далекобійні автобуси відразу відсікаю!

Дивимось - прямий вагон до Праги коштує 1600 грн в один бік (http://www.railwayukr.com/index.php?cont=ticketsz.htm&ln=ru) і їде ніч-день-ніч.

 Літак класичних авіакомпаній (alvona.com або інший будь-який шлюз системи Амадеус) коштує 2500 грн найдешевний туди-назад.

Треба їхати з пересадками! Дивимся карту - два варіанти : через Польшу та через Словаччину.

Через Польщу


Почнемо з Польщі. В Польщу літає Віззейр - в Катовіце. На 06.12 є квиток вартістю 198 грн в один бік. По часу виліт в 20.00, приліт в 20.40 вже по місцевому часу. Далі заходимо на сайт  чеських залізниць (http://www.cd.cz) і шукаємо Катовіце-Прага.

Сайт видає ввечері два варіанти :
 
 


Нам треба поїзд де будуть дешеві сидячі вагони. Клацаємо на номер поїзду. У випадку поїзду 408 бачимо : "vlak je sestaven jen z luzkovych vozu, nastup mozny pouze s predem zakoupenym luzkovym priplatkem" що легко перекласти (за допомогою гугла але і так зрозуміло) так : " в поїзді лише лежачі вагони,треба купувати резервацію". Не підходить.

Дивимся 407. Там замість опису намальована схема составу. Шукаємо вагон з цифрою 2 і без зображення ліжка (сидячий вагон 2 класу). Бачимо такий є - 353. Тобто орієнтуємся на поїзд 407.

Нажаль ціни на поїзд який їде з Польщі за кордон у більшості випадків подивитись неможливо.

Але там не дуже дорого,можно пошукати по форумам.

Спробуємо ще зекономити. Як відомо, внутрішній тариф дешевше міжнародного (бувають вийнятки,але не в цьому випадку). Спробуємо "розбити" поїздку по кордону. Перша станція в Чехії - Богумін.
Заходимо на сайт чеських залізниць і пробуємо купити онлайн квиток Богумін-Прага. Дивимся вже на 7 число (т.як Богумін вже після опівночі). Вибираємо потрібний поїзд R 400 Silesia . Ціна - 433 крони, тобто 190 грн. Тепер лишилось лише купити квиток Катовіце-Богумін що буде коштувати в касі (вже на вокзалі Катовіце) десь в районі 10 євро. Тепер з цими квитками їдемо на вокзал і 
сідаємо в потрібний нам 353 вагон і займаєм будь-яке вільне сидяче місце . Двічі показуємоквитки контролерам (чеським та польским) і спокійно спим до Праги.

Додавши до цього 5 євро за трансфер аеропорт Катовіце-вокзал Катовіце маємо сумарно :
200+ 190 + 110 + 50 = 550 грн. Виліт з Києва о 8 вечора, а вранці вже в Празі.

Якщо назад будемо їхати таким самим шляхом то треба купувати квитки туди назад (Богумін-Прага-Богумін та Катовіце-Богумін-Катовіце) це буде ще трошки дешевше.

Тепер розглянемо варіант де або літак вже дуже дорогий,або наприклад людина боїться літати.
 

Через Словаччину


Вводимо потрібний маршрут в пошуковик німецьких залізниць bahn.de (він шукає усюди та дуже зручний)

Kiev-Praha via Kosice ( можно подивитись по карті).
Бачимо :


Київ-Чоп плацкарт десь 80 грн, Чоп-Чієрна над Тісою 1-2 євро (бо це дизель через кордон).

  Тепер дивимся ціни по Словаччині. Ну і прибуття в Прагу в 4 ранку не дуже добре,тому подивимся на більш пізній поїзд з Кошице.

Заходимо на сайт словацьких залізниць.
Квиток Чієрна-над-Тисоу - Кощице коштує 4.78 євро.
Відразу бачимо рекламу : спецпропозиція через інтернет Кошице-Прага. В спальний вагон в тримісне купе 28 євро. В 6 містне купе ще дешевше. http://www.slovakrail.sk/index.php?id=sparnight---internet 

І є зручний поїзд : 22 з Кошиць, о 8 ранку в Празі.

Виходить : в дорозі ніч-день-ніч та 7 годин погуляти та посидіти в ресторані в гарному місті Кошице. По грошам - десь 470 грн.
 

Через Польщу без літака 


Ясна річ що їхати треба через Краків (дивись карту). Шукаємо варіанти спочатку до Кракова.

Найзручніший варіант - 169 експрес до Львова і пересадка на нічний поїзд Львів-Краків. Тоді будемо в Кракові вже в 6 ранку. Але по грошам десь 450 грн.

Тому будемо їхати з пересадками. В інеті можна знайти інфу що працює піший перехід кордону Щегині-Медика.
Тому їдемо до Львова, далі до Щегинів або маршруткою або електричкою до зупинки Держкордон. Знаходимо стиковку : 82 до Львова, а там відразу електричкою і в 7.30 будемо вже на кордоні.
Враховуючи черги кордон перейдемо десь о 8.45.

Далі маршрутка до вокзалу місла Пшемишль - їхати хвилин 20. Далі дивимось поїзди Пшемишль-Краків.Є 9.30 - 13.10. Коштує він 44 злотих.На нього встигаємо точно, т.як треба ще годиник перевести на годину назад.

Тепер дивимся далі. Або поїздами (дивись аналогічно варіанту з Катовіце),або спробувати перетнути кордон на автобусі.

Бачимо що на кордоні з Чехією є доволі велике місто Cieszyn. Дивимся : http://www.e-podroznik.pl/. Є варіант 13.35 - 16.24 . Коштує 18 злотих. Далі пішки через річку в чеське місто Český Těšín.

Далі дивимся на сайті чеських залізниць. Є різні варіанти, з прибуттям в Прагу в 23.15 або 23.51. Коштує 360 крон. Рахуємо :

Виходить :Виїзд з Києва ввечері, ввечері наступного дня вже в Празі. По грошам : 
80 грн + 44 +2 +18 злотих + 360 крон - десь 420 грн.


При пошуці сайт німецьких залізниць видавав і інші варіанти поїздки  (якщо тупо вбити Київ-Прага) - і через Варшаву, і через Угорщину. Але там фігурують дорогі поїзди :  або міжнародні Київ-Варшава, або ІнтерСіті Будапешт-Прага або Варшава-Прага. 

До того ж у Польщі та Угорщині не продають квитки онлайн на міжнародні поїзди. 


 

Comments: